Jump to content

Зукорлић критиковао Тадића због пружања подршке Аиди Ћоровић

Оцени ову тему


Владан

Препоручена порука

НОВИ ПАЗАР - Главни санџачки муфтија Муамер Зукорлић критиковао је данас председника Србије Бориса Тадића због пружања подршке невладиној активисткињи из Новог Пазара Аиди Ћоровић.

Постављена слика

Зукорлић је ту подршку оценио као "недржавнички, неодговоран и пристрасан" однос председника Србије, саопштила је Информативна служба Мешихата Исламске заједнице у Србији, чији је Зукорлић председник.

Зукорлић је данас разговарао са председницом Муслиманског омладинског клуба Аидом Рашљанин, која је у полемици у дневном листу Данас изнела увреде на рачун председница невладине организације Урбан-Ин из Новог Пазара Аиде Ћоровић.

Председник Србије Борис Тадић је 17. фебруара осудио вербалне нападе на Аиду Ћоровић.

извор : РТВојводине

нек ми опросте пријатељи и  браћа муслимани са форума али овај човјек не заслужује ниједну другу тему осим "политике" и "зоне сумрака" confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek je običan mediokritet koji sve više gubi vezu sa realnošću, a i počinje da smara sa izjavama samo tako. Najbolji lek - ignorisati!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek nije normalan. Idem često po sandžaku, ljudi se mučili izgradili lepe kuće, uložili u nekretnine, jeste da je kriza i da se teško živi, al on otvoreno gura narod na narod. I dovoljno je da zbog njegove propagande krene sukob i sve ono što su ljudi godinama kućili izgori za par dana.

Najgore je : zašta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek nije normalan. Idem često po sandžaku, ljudi se mučili izgradili lepe kuće, uložili u nekretnine, jeste da je kriza i da se teško živi, al on otvoreno gura narod na narod. I dovoljno je da zbog njegove propagande krene sukob i sve ono što su ljudi godinama kućili izgori za par dana.

Najgore je : zašta?

confused1 confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek je običan mediokritet koji sve više gubi vezu sa realnošću, a i počinje da smara sa izjavama samo tako. Najbolji lek - ignorisati!

confused1 confused dada dada dada dada dada dada dada dada dada

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek nije normalan. Idem često po sandžaku, ljudi se mučili izgradili lepe kuće, uložili u nekretnine, jeste da je kriza i da se teško živi, al on otvoreno gura narod na narod. I dovoljno je da zbog njegove propagande krene sukob i sve ono što su ljudi godinama kućili izgori za par dana.

Najgore je : zašta?

Zašta? Pa jasno "zašta", čovjek ima partijski zadatak "odozgor", ne provede li ga zatrese i zaljulja se stolica, čitaj funkcija pod njim, nađu drugog poslušnijeg i podobnijeg koji to provede a SAYONARA! Ko Wermacht i SS za II svjetskog rata, ko je bio u streljačkom vodu a nije htio streljat civile, izvedu, postave s druge strane zajedno s tim civilima a umjesto njega dovedu drugog poslušnijeg i sva priča završena, kakva filozofija i mudrovanje s tim? Ako neće on nađu deset drugih koji hoće, koji će držat "liniju partije", jezik za zubima i korak, nikakav problem, ide se dalje! Lako je biti poslušan kad znaš da to što nećeš i odbijaš uraditi to ti, uradiće to isto deset drugih, svejedno kojih, umjesto tebe. Onda je svejedno na kraju tko to uradi, ti ili neko drugi!

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аида Ћоровић добила полицијску заштиту!!!

Директорка невладине организације (НВО) Урбан ин Аида Ћоровић добила је полицијску заштиту после вербалних напада и увреда које јој је упутила Исламска заједница у Србији (ИЗ) на чијем је челу муфтија Муамер Зукорлић.

Постављена слика

Аида Ћоровић на мети напада

"На жалост, добићу полицијску заштиту и то је сраман податак за Србију да се неко ко је родјен и чија цела породица генерацијама уназад живи у Новом Пазару осећа несигурно", рекла је Аида Ћоровић агенцији Бета.

Она је оценила да је држава пустила да ствари теку "ненормалним током" и да ауторитарни лидери из контекста верског понашања предју на терен политике. Потпредседница Муслиманског омладинског клуба Аида Рашљанин је Ћоровићеву окарактерисала као исфрустирану жену без кучета и мачета, реагујући на њен текст у дневном листу Данас да је масовна појава ношење хиџаба или мараме у Санџаку, у функцији политичке опције коју предводи Зукорлић. Зукорлић је Аиду Ћоровић назвао и мрзитељем сопствене културе и свега што је муслиманско.

"Ради се о маргиналној личности која нема тежину. У Новом Пазару има на десетине невладиних организација, а само њој је дат медијски простор, а када се ја помињем, онда се скидају све титуле. То је све у склопу наставка дискриминације која се врши према Бошњацима већ годинама", рекао је Зукорлић.

БЛИЦ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аида Ћоровић: Власт мора да одузме Зукорлићу полуге моћи

У Санџаку је на делу једна врста организованог криминала, а институције морају кажњавати све оно што излази из оквира једне верске заједнице. Држава је на потезу и Муамеру Зукорлићу се морају одузети полуге моћи и новца којима контролише, али и застрашује грађане у Санџаку, поручује у изјави за “Блиц” Аида Ћоровић, директорка невладине организације “Урбан-ин”, којој је због претњи које је добила пре два дана додељена полицијска заштита.

Постављена слика

Једини узрок проблема у Санџаку није само муфтија Муамер Зукорлић већ кривицу сносе и институције које дуги низ година не предузимају ништа, па ни оно што су по закону обавезне. Ћоровићева истиче да је случај Зукорлић и све што га прати последица чињенице да је држава гурала проблеме под тепих. Она додаје да држава донекле избегава бављење верском заједницом јер је то клизав терен и поручује да није реч о верском питању, већ о Зукорлићевом предузећу које се назива Исламска заједница.

- Ситуација у Санџаку може да се развија само у два правца: разрешење или погоршање. Сада је држава на потезу и мора да покаже и мудрост и знање да решава ствари. Шта се догађа с кривичним пријавама које имају Зукорлићеви телохранитељи? Ни то се не процесуира, а они ломе и туку људе у Новом Пазару. Заузео је пола градског трга, међутим, њему исламски универзитет уопште и није циљ, већ узима у кешу огромне суме у еврима од студената који не смеју ни да кажу шта мисле. Он под маском верске приче покушава да узурпира и споменике културе. И све се то заташкава јер је посреди верско питање, али овај проблем није верско питање и зато институције морају да реагују - истиче Аида Ћоровић.

Она наводи да се зазире од проблема које Зукорлић може да изазове.

- То је сада пат-позиција, у којој треба заиста много сарадње државних институција са свима из локалне самоуправе, невладиног сектора, синдиката - истиче Ћоровићева. Она оцењује да Зукорлићу одговара да држава буде нестабилна и неодлучна, а грађани уплашени и сиромашни.

БНВ тражи комисију о злочину у Штрпцима

Бошњачка културна заједница и Бошњачко национално веће, које је формирала ова заједница, а које не признају ресорна министарства, траже од државних органа формирање независне комисије која ће испитати учешће политичког, војног и полицијског врха у отмици и убиству 18 Бошњака из воза у станици Штрпци 1993. године. Они поводом 18 година од отмице траже од државе да промени однос према породицама отетих и да се хитно реши питање њихове егзистенције.

блиц

Link to comment
Подели на овим сајтовима

taj mufta je obican neprijatelj koji se uspesno infiltrirao, dobice taj svoje al je glup pa ne shvata a bavi se bas verom, stvarno presmesno hahahaaa ne_shvata

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

О Боже, какво зло од човека! Страшно!

Господе Исусе Христе, Јединородни Сине Беспочетног Оца Свог, рекао си Твојим пречистим устима: "Без Мене не можете ништа чинити". Господе мој, Господе, вером и срцем примам у душу своју то што си рекао, клањајући се благости Твојој. Помози ми грешноме на делу које почињем, да га с Тобом довршим, у име Оца и Сина и Светога Духа. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najgore je sto ce Borhan Tadici da mu izgradi jednu Dzamiju, recimo u centru Krusevca, u znak izvinjenja.

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...