ристМико Написано Јул 28, 2009 Пријави Подели Написано Јул 28, 2009 У Србији тренутно око 30 штрајкова БЕОГРАД – Министар за рад и социјална питања Расим Љајић изјавио је да је чињеница да у Србији у овом тренутку има око 30 штрајкова, актуелних или оних који се најављују и истакао да Влада Србије мора да има проактивну политику и у погледу спречавања штрајкова и радикализације протеста. „Ми треба да заштитимо права радника, али и да помогнемо предузећима која имају реалне потенцијале за наставак пословања након кризе”, казао је Љајић, који је на челу владине радне групе која у наредних месец дана треба да припреми мере за заштиту запослених и ублажавање последица економске кризе. Министар је за Б92 рекао да ће се влада консултовати са синдикатима и удружењима послодаваца, а намера је да се средства за те мере добију од новца уштеђеног смањењем или замрзавањем плата у државној администрацији. Једна од владиних мера требало би да буде и усвајање закона који ће омогућити повезивања стажа радницима којима нису уплаћивани доприноси. Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
ристМико Написано Јул 28, 2009 Аутор Пријави Подели Написано Јул 28, 2009 Туга ..још да се на ово дода они 1000 еврића што ладно Мин. Динкић обећа да ће свако да добије, и шта да се каже осим, докле ће код нас да буде овако . Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука