дибидусрус Написано Децембар 10, 2010 Пријави Подели Написано Децембар 10, 2010 Колико је тамо људи осуђено? Много.... Дакле, није шала кад једаљн протосинђел ( у РПЦ нема тог чина) постаје лаик. И то не један. У неким епархијама нема толико монаха колико је овде осуђено. Како је СПЦ допустила да око Артемија буде толико монаха који у одсутном тренутку се противе Сабору СПЦ? То ми личи на један проблем БРОЈ ЈЕДАН о коме се ћути. А то је следећи. Управо сам био сведок томе, па да поделим с вама. У задње време кришнаита на сваком кораку у Москви. Није било тога у тим количинама. И а почнем разговор. Испоставља се да је младић крштен у детињству. За њеаг то не постоји, не сећа се. Каже да није срео човека који би му реко нешто ауторитативно што се тиче православља и Цркве. Дакле, крстимо човека унапред знајући да у Цркву ићи неће. Дајемо чинове монасима знајући да ће они служити с епископом који нема право да служи. Ко је овде луд? Или је ово колективно ЛУДИЛО? Савест бивших монаха није допустила да НЕ служе. Има ту један олакшавајућа околност. Није у питању јерес. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Милан Меденица :) Написано Децембар 10, 2010 Пријави Подели Написано Децембар 10, 2010 па није као да им је на вересију дата мантија, а није ни да се игнорисао проблем - пре ће бити да је спречаван да се реши. а да је требало раније, него шта је. сад је одвећ прекасно ... клик Душекорисна књига О ЧЕСТОМ ПРИЧЕШЋИВАЊУ СВЕТИМ ТАЈНАМА ХРИСТОВИМ, свети Никодим Светогорац и свети Макарије Коринтски клик Кољивари и пракса честог причешћивања Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука