Jump to content

Саопштење за јавност Великог Црквеног Суда Српске Православне Цркве 7.12.2010

Оцени ову тему


Препоручена порука

Колико је тамо људи осуђено? Много....

Дакле, није шала кад једаљн протосинђел ( у РПЦ нема тог чина) постаје лаик. И то не један. У неким епархијама  нема толико монаха колико је овде осуђено.

Како је СПЦ допустила да око Артемија буде толико монаха који у одсутном тренутку се противе Сабору СПЦ?

То ми личи на један проблем БРОЈ ЈЕДАН о коме се ћути. А то је следећи.

Управо сам био сведок томе, па да поделим с вама. У задње време кришнаита на сваком кораку у Москви. Није било тога у тим количинама. И а почнем разговор. Испоставља се да је младић крштен у детињству. За њеаг то не постоји, не сећа се. Каже да није срео човека који би му реко нешто ауторитативно што се тиче православља и Цркве.

Дакле, крстимо човека унапред знајући да у Цркву ићи неће.

Дајемо чинове монасима знајући да ће они служити с епископом који нема право да служи.

Ко је овде луд? Или је ово колективно ЛУДИЛО?

Савест бивших монаха није допустила да НЕ служе.

Има ту један олакшавајућа околност. Није у питању јерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 31
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

па није као да им је на вересију дата мантија, а није ни да се игнорисао проблем - пре ће бити да је спречаван да се реши.

а да је требало раније, него шта је.

сад је одвећ прекасно ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...