Jump to content

"апел"

Оцени ову тему


Владан

Препоручена порука

"ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ !!!

Браћо и сестре, ВРЕМЕ ЈЕ ДА ПРАВИЛНО РАСУЂУЈЕМО.

У овој свеопштој кризи, када је јако тешко зарадити за хелб и струју, а све остало је велика привилегија и луксуз, морамо знати како и коме да помажемо.

Сиротиње је све више, помажимо им, не мора у новцу, него у кори хлеба, одећи коју не користимо, дајмо им посао са којим би зарадили свој оброк.

НАШИ БЛИЖЊИ СУ И ПРОГНАНИ МОНАСИ.

Нико не каже да неко треба да одваја од своје деце, и што наш народ вели "што за кућу треба, у Цркву се не носи" ..али треба да знамо да је 80 монаха прогнано, и да је 80 људи остављено без својих манастира, својих башти, у којима су спремали себи за храну(и ако Бог да, имаће их поново, само да се скуће), да је сваком човеку потребно средство за хигијену, да међу монасима има и млађих монахиња, и старих монаха, коме је можда потребна топлија одећа, да је потребан и неки динар за рачун за телефон, струју..

Како помоћи тим људима, а у исто време стати на пут овима екуменистичким кабадахијама?

СВЕ ШТО КУПУЈЕТЕ У ЦРКВИ, КУПУЈТЕ У МАНАСТИРИМА ПРОГНАНЕ ЕПАРХИЈЕ РАШКО ПРИЗРЕНСКЕ И ДРУГИХ РЕВНИТЕЉСКИХ МАНАСТИРА, Рукумије, Преображења, Вазнесења, Липовца, Свете Петке код Шида, и других ревнитељских братстава.

Тако ћете помагати сиромашне, а "ударити по џепу" бахате!

Када будете одлазили у те манастире, купите више свећа, које ћете палити у вашим храмовима и кућама, јер боље оставити сиромашним и прогањаним братствима, него бахатим и од државе помогнутим манастирима и вашим(неким) локалним Црквама.

На вама је да одлучите, хоћете ли неку књигу, молитвеник, тамњан, брикет, свеће, славску свећу, бројаницу, Крстић, купити од вашег локалног свештеника екуменца и новотарца и помоћи му да уместо новог Пола купи Џип, или неком сиромашном братству помоћи да се прехрани.

Најлакше је оставити новац на икони...

...али је боље отићи у сиромашан манастир, купити неку душекорисну књигу, или икону (што ће остати вашој деци, или ћете некоме поклонити), и са тим помоћи прогнане и измучене монахе и монахиње."

преузето са једине "истинске" странице на цијело веб мрежи!  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало боље стилизуј и појасни о чему се ради--- неко ће ово погрешно схватити.

разумио prstgore

ово сам копирао са "истина је само једана"

почели су и активну финанцијску  кампању даспроводе  и по мени је то само један од доказа да аретемије и назовимонаси неће стати, организуз се за нешто ВЕЋЕЕЕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СВЕ ШТО КУПУЈЕТЕ У ЦРКВИ, КУПУЈТЕ У МАНАСТИРИМА ПРОГНАНЕ ЕПАРХИЈЕ РАШКО ПРИЗРЕНСКЕ И ДРУГИХ РЕВНИТЕЉСКИХ МАНАСТИРА, Рукумије, Преображења, Вазнесења, Липовца, Свете Петке код Шида, и других ревнитељских братстава.

занима не колико има истине у овим наводима по питању манастира, икоја че бити по вма реакција Цркве?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...