Jump to content

ЧУДО-Дечак из Ниша проговорио на енглеском, а српски натуца!!!

Оцени ову тему


sekastarča

Препоручена порука

   А  опет  па  имаш  букву  коју  можеш  да  држиш  цео дан и ноћ  пред  тв-ом, и ништа.Не уме ни да

бекне  енглески.

   Пошто су сада увели  енглески од првог основне, бар ће профе имати  са ким  да чаврљају на инглишу.

Не  знам  какво је Моцартово искуство. 4chsmu1

Знаш како , нисам од оних који лако поверују у чудо !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 40
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

nije stalno malo dijete moglo biti uz tv il internet  ,
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

nije stalno malo dijete moglo biti uz tv il internet  ,

          Сузо, царице... klapklap

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

nije stalno malo dijete moglo biti uz tv il internet  ,

           Сузо, царице... klapklap

Мој сомсед Маџар је вазда уз интернет, истина чоек има око 30 година, али не зна ни српски ни маџарски колико треба, дружи се са децом школског узраста , игра ластиж, и школице, гледа цртаће и растура софтвер и хардвер, за комп је геније, за реалан живот је ретард.

И да, није никакво чудо, пре би се рекло да је чудак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

nije stalno malo dijete moglo biti uz tv il internet  ,

           Сузо, царице... 0442_feel

Мој сомсед Маџар је вазда уз интернет, истина чоек има око 30 година, али не зна ни српски ни маџарски колико треба, дружи се са децом школског узраста , игра ластиж, и школице, гледа цртаће и растура софтвер и хардвер, за комп је геније, за реалан живот је ретард.

И да, није никакво чудо, пре би се рекло да је чудак.

mozda nije zreo slucajno i jos net ima tv i eto ima i od cega je takav ,nemora uvijek znaciti da  to zatupljava  svakoga,sta znam jel kadsu negdje sesnaest sedamnaest godina  pa nudi imse sve nemos ni kontrolisati vise ako nedas kuci otice kod drugova-drugarica da igraju ako oce
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

И какви су то родитељи, још им је за хвалу то.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

Нови Вавилон. Кула се опет прави у славу сатане, а и зграда парламента ЕУ је у том облику и тако се зове у пројекту.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  А  мој  ти  комшо  ради  као  сервисер  и  продавац  рачунара, иначе  растура  софтвер,  хардвер, хакује

шта оћеш, али  три  просто  проширене једва  смрси, много му  тата  и  мама држали  страну  од  малена.

  Дошла  једном  мени  пријатељица, била му профа  српског  и  каже, шта овај  ради са рачунарима па

он  не  уме  да  говори  поштено... 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Draga bracho i sestre, veliki belaj chinimo jer smo samo na osnovu jednog povrshnog chlanka, dali ne samo sud, vec i genezu ove porodice, psiholoski profil i charobni recept za ozdravljenje.

Da ne lechimo nekoga ko uopshte nije bolestan?

Da li smo se upitali je li dechak krsten?

Odgovor na to pitanje je najbitniji. Sa tim odgovorom mi znamo dechakovu sudbinu,prichao on na svahiliju ili aramejskom.

Prashtajte.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту чудо кад с родитељима скоро да није ни говорио.

Одрастао је уз енглеске филмове и интернет, пре ће бити да су га васпитали медији него родитељи.

Заправо право је питање не да ли је то чудо , него какви су то наши медији када дете проговори енглески а не српски ?!!

Ништа није чудно. Велика риба једе малу рибу. Ми смо мала земља и наша култура и језик полако уступају место другим културама уколико не желимо или не умемо да је ценимо и негујемо.

Нови Вавилон. Кула се опет прави у славу сатане, а и зграда парламента ЕУ је у том облику и тако се зове у пројекту.
најбоље, а у средини има скривену собу са именом 666  0442_feel 0110_hahaha 0102_laugh
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Draga bracho i sestre, veliki belaj chinimo jer smo samo na osnovu jednog povrshnog chlanka, dali ne samo sud, vec i genezu ove porodice, psiholoski profil i charobni recept za ozdravljenje.

Da ne lechimo nekoga ko uopshte nije bolestan?

Da li smo se upitali je li dechak krsten?

Odgovor na to pitanje je najbitniji. Sa tim odgovorom mi znamo dechakovu sudbinu,prichao on na svahiliju ili aramejskom.

Prashtajte.

праштај и ти, ал Дух дише где хоће а не само код крштених.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Draga bracho i sestre, veliki belaj chinimo jer smo samo na osnovu jednog povrshnog chlanka, dali ne samo sud, vec i genezu ove porodice, psiholoski profil i charobni recept za ozdravljenje.

Da ne lechimo nekoga ko uopshte nije bolestan?

Da li smo se upitali je li dechak krsten?

Odgovor na to pitanje je najbitniji. Sa tim odgovorom mi znamo dechakovu sudbinu,prichao on na svahiliju ili aramejskom.

Prashtajte.

0110_hahaha

нико га не осуђује... ми коментаришемо оно што је написано у чланку... Ја се питам како је тај дечак са три године почео да прича енглески, сама мајка каже да је играо игрице и гледао ТВ... Језик се учи кроз конверзацију... очигледно је да је он ту конверзацију водио са тв-ом и компом... Даље у чланку пише да његово знање енглеског отежава његову социјализацију, што исто није истина, јер ће дружељубив човек говорити ногама и рукама и очима и игром и песмом и како год...

Дечакову судбину ми не знамо... чак и да није крштен, ни то ништа не говори, јер се може сутра крстити... Пут његов нити знамо, нити осуђујемо... И највећи научници, уметници, сликари, писци, били су отуђени, просто посвећени својим делима...  0442_feel

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

праштај и ти, ал Дух дише где хоће а не само код крштених.

U to verujem brate i vishe nego u to da se zovem Vladan. A zapravo se tako i ne zovem.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pjesma o dechaku o kojem postoji tema na forumu

Nijesi znao Gorski vijenac,

al si znao Shekspira;

sada drugi hoce sa jezikom

mozak da ti ispira.

A ti ajte samo hrabro i ne boj se nikoga

Sa Krstom u svome srcu,

jer jezik tad ne ujeda.

Kada kazhes 'lav iz onli nid'

Tad i onaj ko je slijep

Vracha dusi vid.

Rijechi kano sto su

Ljjbav, Spas i Bog,

na svakom su jeziku

deo srca tvog.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...