Jump to content

Teleskop Sky-watcher


Aleksanemo

Препоручена порука

@Aleksanemo

...

Bog pomog`o i  dobrodos`o na forum. Nemo` da se izuvas, osecaj se k`o kod kuce.
Ja jos nemam nikakav teleskop, nadam se da nabavim jedan, ali svakako jesam velik` ljubitelj astronomije, pa evo da upratim ovu temu. :ok:

Ima nas i ovde...

...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala puno na dobrodoslici. Vec godinama pratim razne teme na Poukama, mnogo toga korisnog sam procitao i saznao, lojalni ali pasivni pratilac. Sad sam se odvazio da napravim profil i da se licno javim.

Hvala na linkovanim temama, pogledacu ih. Inace po ovoj temi pratim 

WWW.ASTRONOMIJA.ORG.RS

Astronomija i njoj srodne nauke.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, pomenuti teleskop sam skoro pazario, dugo sam se spremao na taj korak. Koristio sam za osmatranje nocnog neba durbin 16x50 ali je bio nezgodan za gledanje iz ruku (zbog velikog uvecanja) pa sam probao na razne nacine da ga fiksiram.

Sada je stigao novi ljubimac. Ali naravno nije za gledanje sa prozora stana u gradu (veliko je svetlosno zgadjenje kao i ono pravo). Tako da su slike donekle zamucene *pogotovo sa vecim uvecanjem). Jedva cekam da zbrisem u prirodu i odatle posmatram nebo.

Postavio sam ovu temu sa zeljom da mi neko da neki iskustveni savet (koje uvecanje za koje nebeske objekte, kako i koliko cesto se vrsi kolimacija oledala, nacin ciscenja i odrzavanja istih... 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Aleksanemo рече

Inace, pomenuti teleskop sam skoro pazario, dugo sam se spremao na taj korak. Koristio sam za osmatranje nocnog neba durbin 16x50 ali je bio nezgodan za gledanje iz ruku (zbog velikog uvecanja) pa sam probao na razne nacine da ga fiksiram.

Sada je stigao novi ljubimac. Ali naravno nije za gledanje sa prozora stana u gradu (veliko je svetlosno zgadjenje kao i ono pravo). Tako da su slike donekle zamucene *pogotovo sa vecim uvecanjem). Jedva cekam da zbrisem u prirodu i odatle posmatram nebo.

Postavio sam ovu temu sa zeljom da mi neko da neki iskustveni savet (koje uvecanje za koje nebeske objekte, kako i koliko cesto se vrsi kolimacija oledala, nacin ciscenja i odrzavanja istih... 

E vidis, ja sam oovde kod mene na periferiji. Ima vestackog svetla, ali kudikamo manje nego u gradu.
Nego, ako imas neki link postavi da vidimo ljutu masinu. :smeh1:

Ja nemam bas nikakvog iskustva za kupovinu, ali mi neko ranije rece da je rang cene za neki pristojan negde 300-400e.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...