Jump to content

Нови закон о саобраћају у Италији - ако неко удари животињу

Оцени ову тему


Препоручена порука

nisam za ``udaranje`` zivotinja ali sta ako zivotinja ``udari`` coveka, sta onda????

нико није за убијање животиња, али инстанца одбране постоји и легитимна је.

ништа, вежи је негде за дрво ако је твоја, па нек се шинтери баве њом кад их позовеш или је утамани на лицу места ако те је напала да мораш да се браниш до крви.

ако је иживљавање на животињи у питању, кога видиш таквог можеш да га пријавиш мирне душе полицији да је луд.

наравно, можеш одмах и правац ургентни да ти лупе тетанус или шта већ треба а сачувај лешину животиње да може да се утврди јел бесна или не и којом терапијом да те лече, пошто може и да буде разних бактерија у устима животиње јер се одасвуд хране луталице.

што је горе, вероватно ћеш морати и од ''љубитеља'' животиња да се браниш.

понекад се запитам ко је ту љубимац а ко газда ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Живот овог и сличне деце,је милион пута важније,од целокупног животињског царства на кугли земаљској!!!

:group111:

Milanče humanista!  crossrc  4chsmu1  :cheesy2:

средио сам линк у максовој поруци да се види слика.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno svaka čast i šinterima, kakav posao rade, ne bi im bio u koži. Kad počnu komšije da ih vijaju zato što hoće da uhvate neko lokalno mezimče koje svi hrane i paze.

Glavna krivica je znači u samim "nezrelim" vlasnicima. Jer da bi neko imao kučka za to treba biti ličnost.

Zakon treba da reguliše ne kučiće i mačiće nego njihove vlasnike. Da budu obavezni za godišnju kontrolu i vakcinacije, da se svi kučići i mačići čipuju, pa posle kad zafali neko kuče "Gde ga ti kuče?", "pa crklo je", "pa kako crklo kad čip pokaziva da je onde na ledinu sa drugi kučići lutalice"....

сува истина :group111:

најгоре је што гомила људи не разуме, и због болећивости на животиње укомбинованој са болећивости на децу (а неки то и поистовећују  :cheesy2:-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />), не дају шинтерима да их стерилишу, пошто се само опасне јединке воде на еутаназију због болести или агресије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Stvarno svaka čast i šinterima, kakav posao rade, ne bi im bio u koži. Kad počnu komšije da ih vijaju zato što hoće da uhvate neko lokalno mezimče koje svi hrane i paze.

Glavna krivica je znači u samim "nezrelim" vlasnicima. Jer da bi neko imao kučka za to treba biti ličnost.

Zakon treba da reguliše ne kučiće i mačiće nego njihove vlasnike. Da budu obavezni za godišnju kontrolu i vakcinacije, da se svi kučići i mačići čipuju, pa posle kad zafali neko kuče "Gde ga ti kuče?", "pa crklo je", "pa kako crklo kad čip pokaziva da je onde na ledinu sa drugi kučići lutalice"....

сува истина crosseo

најгоре је што гомила људи не разуме, и због болећивости на животиње укомбинованој са болећивости на децу (а неки то и поистовећују  :cheesy2:-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />), не дају шинтерима да их стерилишу, пошто се само опасне јединке воде на еутаназију због болести или агресије.

но , но  да их стерилишу , има да нестане нека врста  crossrc :group111: 1400 animal-smiley-030
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ма шта но-но, ја у крају имам 11 луталица ноћу у једном чопору а живим у центру града малтене ... сва срећа па су још и доброћудне животиње у питању иначе би изашло истог момента линч екипа на улицу да их утамане где их нађу.

овде је једном неки пас ујео дете пре подне и цео крај је јурио животињу до увече, док је нису нахватали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

ма шта но-но, ја у крају имам 11 луталица ноћу у једном чопору а живим у центру града малтене ... сва срећа па су још и доброћудне животиње у питању иначе би изашло истог момента линч екипа на улицу да их утамане где их нађу.

овде је једном неки пас ујео дете пре подне и цео крај је јурио животињу до увече, док је нису нахватали.

и код мене је КАТАСТРОФА са луталицама , овај што је главни за Србију , за права животиња је наш Свилајнчанин , све луталице регистровао и обележио , ноћу када крену да урличу и лају то ти јао у неком хорор филму.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kod nas je obavezno ukazati pomoć životinji koju povrediš:

Član 6. Zakona o dobrobiti životinja

...

Obaveza svakog lica koje povredi životinju je da joj pruži prvu pomoć, kao i da obezbedi pružanje pomoći od strane stručnog lica.

...

A isto tako je protivzakonito napustiti životinju čiji si vlasnik:

Član 7.

Zabranjeno je:

1)    zlostavljati životinju;

2)    napustiti i odbaciti životinju čiji opstanak zavisi neposredno od čoveka;

...

Član 55.

...

Vlasnik, odnosno držalac kućnih ljubimaca, dužan je da spreči rađanje neželjenih kućnih ljubimaca, i to onemogućavanjem kontakta mužjaka i ženke i primenom kontracepcije, kastracije i sterilizacijom ženke.

Ako vlasnik, odnosno držalac kućnih ljubimaca nije u mogućnosti da se dalje brine o njima, dužan je da im obezbedi odgovarajući smeštaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро, ваљда се чланови 6 и 7 подразумевају ...

а шта значи члан 55 за кућног љубимца - нема право уопште на размножавање или у чему је фазон?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добро, ваљда се чланови 6 и 7 подразумевају ...

а шта значи члан 55 за кућног љубимца - нема право уопште на размножавање или у чему је фазон?

Samo ako će vlasnik preuzeti brigu o potomstvu i obezbediti im dom. Ja mislim da se taj član prvenstveno odnosi na ljude koji puštaju svoje pse i mačore da lutaju okolo, i onda se oni pare sa ženkama skitnicama i nove skitnice se rađaju svaki dan. Ili kada imaš mačku ili kerušu i ne znaš šta ćeš više da radiš sa štencima i mačićima, pa ih ostavljaš u kutiji na ulici čim poodrastu (ili gora varijanta, baciš ih čim se okote, to se radi na selu ali koliko čujem i u gradovima bacaju životinje u kontejnere...) Evo da izreklamiram, ako nekome treba mače, ovo troje su izbegli takvu sudbinu i sad traže dom  confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...