Jump to content

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо ...

Оцени ову тему


Да ли се причешћујете сваке недеље ?  

5 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли се причешћујете сваке недеље ?

    • Да
      2
    • Не
      3


Препоручена порука

isus-sinai


Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо,
ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.


Он је истинити Бог и Живот Вјечни.
1.  Јован. 5,20.

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Ово је Сефора много боља тема. isus-sinai

А оне теме о паклу смо избрисали јер не желимо да користимо средњевековне католичке и језуитске методе за плашење народа и приморавање да морају да верују у Бога да не би горели у Паклу и томе слично.   joooj

Вера у једном вернику се рађа , пре свега, из осећаја благодарности према Богу. Јер је свестан да без Бога он сам не би постојао и свет који га окружује.

Ми верници треба људима да сведочимо нашу веру на природан и здрав начин како би је они примили у слободи и љубави а не из страха од Пакла. Понављамо, то није правослани приступ.

А и већ смо покренули једну тему са том тематиком :

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,4112.msg108342.html#msg108342

Link to comment
Подели на овим сајтовима

isus-sinai

Створитељ који је Вечни Живот,
у коме живе анђели и људи,
седе за трпезу са Апостолима
узе хлеб и благословивши преломи га, и рече:
Узмите, једите !

И узе чашу и заблагодаривши даде им говорећи:
Пијте из ње сви !

И рече им:
Ово чините и даћу вам другог утјешитеља да пребива с вама,
Духа Истине, и имаћете Живот у себи.

Јер, Ја сам Истина и Живот
!




https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' />

8084.gif

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

isus-sinai

Створитељ, који је Вечни Живот,

у коме живе анђели и људи,

ради спасења рода људског

седе за трпезу са Апостолима

узе хлеб и благословивши преломи га, и рече:

Узмите, једите !

И узе чашу и заблагодаривши даде им говорећи:

Пијте из ње сви !

И рече им:

Ово чините и даћу вам другог утјешитеља да пребива с вама,

Духа Истине, и имаћете Живот у себи.

Јер, Ја сам Истина и Живот !

:(.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' />

https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/smil42d2ceaa68084.gif

Сефора, постави наводе из Св. Писма овим цитатима.

Хвала.  8084.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

isus-sinai


И кад изиђе на пут,
притрча му младић, и клекнувши на кољена пред њим, питаше га:
Господе, шта ми треба чинити да наслиједим Живот Вјечни?

Заповијести знаш:
не чини прељубе; не убиј; не укради; не свједочи лажно; не чини неправде никоме;
поштуј оца својега и матер.

А младић му рече:
Учитељу, све сам ово сачувао од младости своје.

А Христ, који је икона Бога невидљивог,
погледавши на њега , омиље му,...
dada

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                                        amin-nas

Мк 10

21 A Isus pogledavši na nj, omile mu, i reče mu: Još ti jedno nedostaje: idi prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i dođi, te hajde za mnom uzevši krst.

22 A on posta zlovoljan od ove reči, i ode žalostan; jer beše vrlo bogat.

23 I pogledavši Isus reče učenicima svojim: Kako je teško bogatima ući u carstvo nebesko!

24 A učenici se uplašiše od reči Njegovih. A Isus opet odgovarajući reče im: Deco! Kako je teško onima koji se uzdaju u svoje bogatstvo ući u carstvo Božje!

25 Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božje.

26 A oni se vrlo divljahu govoreći u sebi: Ko se dakle može spasti?

27 A Isus pogledavši na njih reče: Ljudima je nemoguće, ali nije Bogu: jer je sve moguće Bogu.

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...