Jump to content

Отац Николај Црноречки и Грешни Милоје - Изјаве за медије, видео

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Тај грешни Милоје их је,дајући им уточиште практично подржао у непослушању Цркви.Ко му је уопште дао надимак "грешни"?

Sam sebe je tako nazvao...

на оном расколничком сајту борба за веру, он је један од писаца ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај грешни Милоје их је,дајући им уточиште практично подржао у непослушању Цркви.Ко му је уопште дао надимак "грешни"?

Sam sebe je tako nazvao...

на оном расколничком сајту борба за веру, он је један од писаца ...
Онда ми је све јасно.Баш ћу да потражим његове текстове да видим да ли је тако фин као на оном клипу.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш сам се питао шта је са монахом Арсенијем.

Слава и хвала Богу што је остао, нисам ни сумњао да ће он отићи, јер видим у њему здрав Православни дух, зачудио би се да је било обратно!

joooj на свему!

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Баш сам се питао шта је са монахом Арсенијем.

Слава и хвала Богу што је остао, нисам ни сумњао да ће он отићи, јер видим у њему здрав Православни дух, зачудио би се да је било обратно!

0212_rolleyes на свему!

Да , остао је мон.Арсеније.

Није га било на оном списку који су напустили ЕРП а и нисам га приметио на фоткама што су се сликали , као ни у м.Фенеку и м.Раваница-Врднику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево позив за брата Милоја да лепо помогне овој породици, а да монахе пошаље одакле су дошли: у свој манастир који их чека, да се моле за наш напаћени народ испред моштију Светог Петра Коришког. Помоћи овој дечици је добро дело! Тада ће заиста учинити добро дело и заиста када се помоли ујутру испред своје иконе видети да то шта ради има Божијег благослова!

Ево овако што се тиче о.Николаја он је отишао са својим монаштвом да покаже Синоду да не може по никаквим канонима да забрани владици Артемију да буде духовник својој духовној деци. То је заиста лоша одлука Св. Арх. Синода, ко зна шта је позадина, али забранити једном епископу да исповеда своју духовну децу стварно није у складу са црквеним канонима. Уосталом проблем на косову је могао да се реши без уплитања државне политике, тако што би Симеона Виловског послали на суд, а на косово послали инспекцију црквену и администратора који би заједно са владиком Артемијем исправио грешке, политика је учинила своје и направила велику пометњу у цркви. Монаси су по благославу владике Артемија слушали Св.Арх. Синод све док им Синод није забранио да се исповедају код владике Артемија...

Владика ни сам није знао где ће они да оду, али је такође због љубави према својој духовној деци морао да упути отворено писмо митрополиту Амфилохију, који се искрено, много, али баш много променио (да ли је масонерија учинила своје или државна политика? питање је). Не судим никоме, али мислим да је што се тиче случаја код владике Артемија направљена огромна грешка која дрма целу Српску Православну Цркву.....

За мир и спасење душа наших Господа Бога молимо.

In God we trust

~ONE~

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ако си читао писмо Митр. Амфилохија, јасно си видео да нико није забранио Владици Артемију да исповеда, чак и да служи по Космету. Значи, само лоше оправдање.

Никоме не може да буде драго за све што се десило, свако ко заиста воли Цркву жали због тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...