ристМико Написано Април 25, 2010 Пријави Подели Написано Април 25, 2010 ДЕМОНСТРАНТИ ТРАЖЕ УКЛАЊАЊЕ АМЕРИЧКЕ БАЗЕ СА ОКИНАВЕ ТОКИО – Скоро 100.000 демонстраната протесовало је на јапанском острву Окинава, захтевајући уклањање америчке морнаричке базе Футенма са њиховог острва. Демонстранти, од којих су многи били одевени у жуто, као симбол протеста, окупили су се у граду Јомитан на Окинави, дан пошто је амерички лист „Вашингон пост” објавио да ће јапанска влада вероватно прихватити договор из 2006. године да се Футенма премести из центра града у мање насељени јужни део острва. У демонстрацијама је учествовало око 90.000 људи, међу којима су били представници свих водећих јапанских странака, јавио је Ројтерс. „Да бисмо спасили животе, имовину и природну средину грађана, апелујемо на владе Јапана и Сједињених Америчких Држава да одустану од плана да база буде смештена на Окинави”, наводи се у резолуцији усвојеној на протестном скупу. Помоћник америчког државног секретара Курт Кембел требало би да допутује у посету Јапану у року од неколико дана. Танјуг Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука