Гости Guest Написано Децембар 2, 2016 Гости Пријави Подели Написано Децембар 2, 2016 Други у низу разговор на тему монаштва - аскезе (вежбе, подвига).. Није битно да ли верујете или не верујете, ови људи су живот посветили нечему и са заносом живе тај живот..„Покаткад ми Бог даје часове савршеног мира;у тим часовима ја сам формулисао своје Вјерују, у коме је све јасно и свето за мене. Ово Вјерују је сасвим просто; ево њега: ја верујем да нема ничег дивнијег, дубљег, симпатичнијег, разумнијег,људскијег и савршенијег од Христа. Са суревњивом љубављу ја говорим себи да не само нема Њему слична, него да и не може бити.Штавише, ја изјављујем:када би неко могао доказати да је Христос ван истине, и када би истина збиља искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом, а не са истином". Ф.М. ДостојевскиСнимано у манастиру Туман код Голупца.. View full Странице Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука