Jump to content

НОРВЕШКИ БИСКУП ПРИЗНАО СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВЉАЊЕ МАЛОЛЕТНИКА

Оцени ову тему


Препоручена порука

НОРВЕШКИ БИСКУП ПРИЗНАО СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВЉАЊЕ МАЛОЛЕТНИКА

ОСЛО – Католичка црква у Норвешкој данас је обзнанила да је бискуп Георг Милер, 58-годишњи Немац који је службовао у Трондхајму, на норвешком западу, а у лето 2009. поднео оставку из неразјашњених разлога, учинио то због сексуалног злостављања малолетника.

Бискуп Бернт Ејдсвиг, који је дошао у службу после Милерове оставке, објавио је на својој веб страници да се његов претходник повукао „са свих пастирских дужности” и подвргао лечењу, пошто је признао један случај сексуалног искришћавања детета које је сада „у годинама”, али да су после тога и други случајеви избили на видело, пренела је агенција АП.

Католичка црква у Норвешкој је раније саопштила да је у току истрага о два случаја педофилије из 1950- тих година.

У последње време су избили на видело бројни случајеви педофилије међу католичким клером у Ирској, Немачкој, Аустрији, Холандији, Норвешкој и другим земљама, не само у Европи, што је пољуљало Свету столицу.

Папа Бенедикт XVI се јавно извинио у име цркве жртвама сексуалног злостављања католичких свештеника у Ирској где је педофилија била распрострањена и заташкавана од 1970-их година.

Жртве педофилије су, међутим, веома разочаране папиним писмом извињења и сматрају да Ватикан није признао одговорност за те злочине и није тражио оставку поглавара католичке цркве у Ирској, кардинала Шона Брејдија, што су захтевале организације које заступају жртве.

И сам папа се нашао на мети критика када је откривено да је свештенику из минхенске надбискупије, осумњиченом за злостављање деце 1980, било дозвољено да настави рад на другом месту, у време када је садашњи папа био надбискуп диоцеза Минхен и Фрајцинг.

Према подацима са веб странице из норвешке бискупије, оставка бившег бискупа Милера је била у складу са канонским правом којим се омогућава повлачење свештеника из службе у случају болести или кад постану неспособни за свештеничке дужности. Милер се после оставке 9. јуна 2009. повукао у Рим.

Према подацима Католичке цркве, у Норвешкој која има 4.9 милиона становника има више од 100.000 католика, док је највише лутеранаца.

Танјуг

Извор: Политика

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НОРВЕШКИ БИСКУП ПРИЗНАО СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВЉАЊЕ МАЛОЛЕТНИКА

ОСЛО – Католичка црква у Норвешкој данас је обзнанила да је бискуп Георг Милер, 58-годишњи Немац који је службовао у Трондхајму, на норвешком западу, а у лето 2009. поднео оставку из неразјашњених разлога, учинио то због сексуалног злостављања малолетника.

Бискуп Бернт Ејдсвиг, који је дошао у службу после Милерове оставке, објавио је на својој веб страници да се његов претходник повукао „са свих пастирских дужности” и подвргао лечењу, пошто је признао један случај сексуалног искришћавања детета које је сада „у годинама”, али да су после тога и други случајеви избили на видело, пренела је агенција АП.

Католичка црква у Норвешкој је раније саопштила да је у току истрага о два случаја педофилије из 1950- тих година.

У последње време су избили на видело бројни случајеви педофилије међу католичким клером у Ирској, Немачкој, Аустрији, Холандији, Норвешкој и другим земљама, не само у Европи, што је пољуљало Свету столицу.

Папа Бенедикт XVI се јавно извинио у име цркве жртвама сексуалног злостављања католичких свештеника у Ирској где је педофилија била распрострањена и заташкавана од 1970-их година.

Жртве педофилије су, међутим, веома разочаране папиним писмом извињења и сматрају да Ватикан није признао одговорност за те злочине и није тражио оставку поглавара католичке цркве у Ирској, кардинала Шона Брејдија, што су захтевале организације које заступају жртве.

И сам папа се нашао на мети критика када је откривено да је свештенику из минхенске надбискупије, осумњиченом за злостављање деце 1980, било дозвољено да настави рад на другом месту, у време када је садашњи папа био надбискуп диоцеза Минхен и Фрајцинг.

Према подацима са веб странице из норвешке бискупије, оставка бившег бискупа Милера је била у складу са канонским правом којим се омогућава повлачење свештеника из службе у случају болести или кад постану неспособни за свештеничке дужности. Милер се после оставке 9. јуна 2009. повукао у Рим.

Према подацима Католичке цркве, у Норвешкој која има 4.9 милиона становника има више од 100.000 католика, док је највише лутеранаца.

Танјуг

Извор: Политика

Најгоре је сад ликовати над овим!

Ово је јако храбар потез римокатолика.

Питам се: када ће наши педофили у Цркви то исто да учине?  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nista nije hrabro pored takvog djela, to da znas.

Niko ne trbeba likovati, to se slazem.  sFun_bat

Тавита, можда би ти могла сада да преузмеш надимак "Брутал" који Медо носи ? Њега нешто и нема у задње вријеме а теби би добро стајао  bleh 4chsmu1

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Почела си "да заврћеш уши".Ко год неће да слуша одмах за ухо па   nasznak bleh heaven

Ниси Лазо разумео, наша Тавитица је само "брутално" искрена , као што (про)рече неко ономад у свом интрвјуу....  sFun_bat    srcee.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,3287.msg138033.html#msg138033

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почела си "да заврћеш уши".Ко год неће да слуша одмах за ухо па   heaven nasznak srcee

Ниси Лазо разумео, наша Тавитица је само "брутално" искрена , као што (про)рече неко ономад у свом интрвјуу....   sFun_bat     https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='4chsmu1' />

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,3287.msg138033.html#msg138033

Сада поново прочитах ово своје горе написано  :nene: Можда дјелује мало оштро али ово је све била шала. Шта би овај форум био без ње и на шта би личио ? Ма не бих ја против мале Босанке ни за шта на свијету  bleh

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...