Гости Guest Написано Септембар 26, 2016 Гости Пријави Подели Написано Септембар 26, 2016 Католичка црква у Немачкој је беатификовала свештеника Енгелмара Унцајтига, који је помагао логорашима у Дахау оболелим од тифуса, саопштава Радио Ватикана.Обред је одржан у немачком Вурцбургу. Према верском учењу Католичке цркве беатификација је корак који предходи канонизацији. Отац Енгелмар је рођен 1911. године на територији данашње Чешке. 1939. године је постао свештеник. Две године касније је ухапшен и послат у логор Дахау због излагања о нацистичком режиму у својим проповедима. «У логору отац Елмар се бринуо о логорашима, највише о Русима. Учио је руски језик, помагао им духовно и материјално. Када је у логору завладала епидемија тифуса и болеснике сместили у одвојену бараку, нико није хтео у њу да улази. Отац Енгелмар, који је био веран свом слогану («Ако нико неће да иде, ја ћу!»), одлазио је тамо да би помогао колико је било у његовој моћи. Заразивши се тифусом умро је 2. марта 1945. године»,- стоји у саопштењу на сајту Ватиканског радија. Патриот Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука