ристМико Написано Март 28, 2010 Пријави Подели Написано Март 28, 2010 Освештана црква у Осојану Администратор епархије рашко-призренске владика Атанасије освештао је цркву Св. Архангела у Осојану, чију је изградњу финансирала Грчка православна црква. У Призрену служена Света литургија. Освећењу цркве присуствовао је велики број повратника из Осојана, као и из читаве Метохије. Владика Атанасије је у беседи поручио верницима да је данашњи дан увод у Васкрсење. Он је рекао да му је драго што у осојанској долини има доста деце и посаветовао родитеље да децу уче побожности. “Мило ми је што овде има доста деце, али Вас молим као родитеље, као Србе и као хришћане да учите децу да буду истински побожна. Не дозволите да буду као они што се претварају, тобоже су велики духовници, а са друге стране мрзе и клеветају, раздвајају и раздељују народ. Учите их да буду истински побожна и православна”, поручио је администратор епархије рашко-призренске, владика Атанасије. За Вучка Ђурића, повратника у село Осојане, освећење цркве Св.Архангела Гаврила представља велики дан јер, како каже и народ овог краја и повратници у Метохију духовно ће се уздићи. ”За наша будућа поколења и за наш опстанак овде, за све који мисле да остану да живе овде, ово освећење цркве значи много”, поручује Ђурић. На Лазареву суботу данас је и у Призрену, у храму Св. Ђорђа служена Света литургија, којој је присуствовало двадесетак верника из Призрена, околине и гостију. Литургију су служили протосинђел Михајло, игуман Стефан из манастира Зочиште и игуман Василије из манастира Свети Врачи код Лепосавића. Извор: Радио КиМ Радост Христова је у овоме: да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш, макако тешка била искушења. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука