Данче* Написано Новембар 12, 2015 Пријави Подели Написано Новембар 12, 2015 Његово Блаженство Папа и Патријарх александријски и све Африке Теодор II, за време своје архипастирске посете престоници Уганде и седишту Митрополије кампалске и све Уганде, обишао је мисионарске центре и парохије града и суседних области.Истог дана Поглавар александријски је посетио парохију Преображења у Дегеји, као и сиротиште којем управља парохија, и тамо је провео неко време са сирочићима и разделио им дарове.При том је посетио парохију Апостола Луке у Кабогнеу и суседне школе, где је разговарао са ученицима, истичући важност образовања када се комбинује са вером и побожношћу.На крају је обишао парохију Св. Антонија и суседни новоподигнут манастир Св. Марије Египатске, чији је камен темељац Његово Блаженство поставио пре четири године, и при том је казивао о доприносу монаштва животу Цркве и замонашио је једну искушеницу, давши јој име Марија у спомен на преп. Марију Египћанку.Извор: Александријска Патријаршија Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру! Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука