Jump to content

Хештаг #sedamhiljada - хаос на Твитеру

Оцени ову тему


Препоручена порука

#sedamhiljada – Na Tviteru pravi mali rat oko NVO inicijative da 7000 legne u centru Beograda

 

Heštag #sedamhiljada koji je pokrenut na Tviteru povodom najave NVO da će 7 000 ljudi leći pred skupštinom Srbije u znak solidarnosti sa žrtvama u Srebrenici izazvao je pravi mali rat. Osim toga i pojedine partije i mediji su se oglasili ovim povodom.

Tako je Ratko Dmitrović u Novostima pod naslovom Mašić iz Londona napisao da je plan da: sedam hiljada ljudi, 11. jula, dakle, za nekoliko dana, treba da dođe u centar Beograda, pred Skupštinu Srbije – u isto vreme dok u Potočarima bude trajalo obeležavanje 20 godina od stradanja Bošnjaka u Srebrenici – i legne na asfalt. Zašto? Zbog Srebrenice. Snažna simbolika, još jača asocijacija, kristalno čista poruka: tela na zemlji, centar Beograda, sve je krenulo iz Beograda, Srbija se izvinjava, traži oproštaj, priznaje krivicu…

masic2.jpg

Mašića koji je inicijator ovog "zaleganja" očigledno je pogodio sledeći pasus ovog teksta:

"Inicijator ležanja ispred Skupštine Srbije zove se Dušan Mašić. Verujem da vam to ime ništa ne znači, pa evo nekoliko osnovnih podataka: čovek je svojevremeno učestvovao u pokretanju Radija B-92, te na istom vodio informativni program. Kasnije je radio za Amerikance, pa nešto petljao u G-17 plus (seća li se neko te ekipe?) a danas je novinar britanskog Bi-Bi-Sija. Živi u Londonu. Opet London, opet Engleska. Ništa se na ovom tlu, punih 150 godina ne događa slučajno, a kad su Englezi u pitanju sve je do tančina isplanirano. Hladno, hirurški i antisrpski. Još od Dizraelija. Mašić je u ovom slučaju, razume se, samo sredstvo."

 

Te je na svom tviter nalogu izjavio da je Dmitrović bolestan.

masic1.jpg

Potom je Mašić na tviteru prokomentarisao da ako mu se bilo šta desi u naredne dve nedelje za to će smatrati odgovornim Ratka Dmitrovića.

masic3.jpg

 

Zatim su usledile reakcije na tvitu:

Screenshot_3.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_5.jpg

 

Screenshot_43.jpg

 

http://novinenovosadske.rs/sedamhiljada-na-tviteru-pravi-mali-rat-oko-nvo-inicijative-da-7000-legne-u-centru-beograda/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mogli bi ovi iz DS-a sa Tadicem na celu da podrze inicijativu i pozovu simpatizere da im se pridruze u izlezavanju a posle svi skupa, horski, da u glas kazu "izvinite" ... Tadic moze da ih vodi kao primadona ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам више за 9 хиљада.

 

 

Нико нема што србин имаде, све продаде, паре му за педу остаде, а државу свакоме ће даде.

 

Замисли, и ја сам помислила на ову песму, када сам отворила да прелистам тему!

Шта ти је земљак мој! :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...