Милан Ракић Написано Јануар 27, 2015 Пријави Подели Написано Јануар 27, 2015 Војна гимназија у Београду данас је обележила школску славу - Савиндан, у част Светог Саве, утемељивача образовања и првог српског архиепископа. На свечаности, којој су присуствовали ректор Универзитета одбране генерал-мајор Младен Вуруна, начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић,начелници управа Министарства одбране, представници Војске Србије, државне управе и града, гостима се обратио и заступник начелника Војне гимназије мајор Мирослав Ћитић. Честитајући школску славу, мајор Ћитић је прифесорима и ђацима поручио да наставе да следе пут који је трасирао највећи српски просветитељ Свети Сава, који је живот на двору заменио мисијом просвећења и себе и нашег народа. Славски колач је, у присуству професора и ђака, преломио епископ Арсеније. Ђаци Војне гимназије, након обреда сечења славског колача, поводом данашњег празника, за све госте приредили су приредбу, коју су припремили са ученицима Спортске гимназије. MOРС Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте! Човек Жоја, verum est in beer, horatio and 1 члан је реаговао/ла на ово 4 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука