Jump to content

Може ли неко да појасни овај видео са темпларима у Православној цркви?

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Koliko vidim sa snimka, ovo se dešava u hramu koji je pored dvorca Dundjerski (Fantast), bio sam tamo pre jedno 2 godine. Ako se dobro sećam, hram tj crkva koju vidimo nije aktivna tj. u njoj ne služi sveštenik. Verovatno je za odredejenu sumu moguće iznajmiti hram. Ovo mi je jedino logično objašnjenje jer ne verujem da bi im neko ustupio pravoslavni hram u kome se služi. Znamo  da u Vojvodini rimokatolici i pravoslavci zajednički koriste pojedine hramove ali mislim da se u ovom hramu ne služi.

 

Inače, dvorac je oko 15-ak km od Bečeja

 

p.s. ovaj što je postavio snimak je žešći primač, naslov klipa mu je LOL

 

 

ako nekog baš zanima, evo broj dvorca pa neka se raspita

 

Dvorac “Fantast” Potes salaši 1, 21220 Bečej tel. ++381 (0)64 898-0-295

 

 

Za sveštenika na 0,51 nemam objašnjenje

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Napisao sam da hram nije aktivan jer nam je tako kustos rekao. Da li je to tehnički bitno ili ne za SPC prilikom ustupanja hrama- ne znam. Mislim da je hram u  vlasništvu PIK Bečej (a mislim i dvorac)  možda je zato i moguće iznajmiti ga u razne svrhe.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Usput rečeno to nije nikakav crkveni red jer su templari bili ukinuti 1312 papinskom bulom Vox in excelso i nikad više nisu obnovljeni. Ovi templari o kojima je danas riječ su takozvani Neotemplari a sa Crkvom i kanonskim pravom nemaju nikakve veze, to su civilna udruženja gradjana organizovana po gradjanskom pravu.

 

http://www.neotemplar.info/organisation_15.ahtml

http://it.wikipedia.org/wiki/Ordo_Supremus_Militaris_Templi_Hierosolymitani

http://www.templari.org.rs/srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли уопште Црква има неке ингеренције над овим храмом?

 

 

Očigledno ne, mada me više ništa nemože iznenaditi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Usput rečeno to nije nikakav crkveni red jer su templari bili ukinuti 1312 papinskom bulom Vox in excelso i nikad više nisu obnovljeni. Ovi templari o kojima je danas riječ su takozvani Neotemplari a sa Crkvom i kanonskim pravom nemaju nikakve veze, to su civilna udruženja gradjana organizovana po gradjanskom pravu.

 

http://www.neotemplar.info/organisation_15.ahtml

http://it.wikipedia.org/wiki/Ordo_Supremus_Militaris_Templi_Hierosolymitani

http://www.templari.org.rs/srpski

 

 

da, samo što je ovde tema konkretan hram i konkretan dogadjaj tj. inicijacija koju su izveli templari. Nema potrebe da širimo temu, imamo temu o templarima. Ovo razvodnjava diskusiju

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, samo što je ovde tema konkretan hram i konkretan dogadjaj tj. inicijacija koju su izveli templari. Nema potrebe da širimo temu, imamo temu o templarima. Ovo razvodnjava diskusiju

 

Ja ništa ne širim ni ne razvodnjavam jer mnogima koji tu temu čitaju prvi pout u životu to ne mora biti uopšte jasno, nisu svi načitani kao ti a to je vrlo važno UVIJEK napomenut da ne bi dolazilo do zabune i to sam i uradio. To zbog tih koji kako sam rekao prvi put za to nešto čuju tj. nisu u toku, otkud bi oni znali da postoje takve teme o templarima ovdje ako su se učlanili tek jučer, prekjučer ili prije sedmicu dvije dana?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, složićemo se da jedna poruka ne mora da znači da će tema biti razvodnjena. Inače, crkva definitivno nije pod ingerencijom SPC. Provereno.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се нису Карађорђевићи вратили у Бели двор, такво што би се могло десити и у капели Светог Андреја Првозваног...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma mozda to ni nije svestenik, samo se tako obukao... :D

 

Da, vrlo moguće. A možda i ovo na snimku nije crkva niti su ovi ljudi templari, samo furaju taj stajling : )

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...