Милан Ракић Написано Новембар 17, 2014 Пријави Подели Написано Новембар 17, 2014 У Цркви Светог Архангела Гаврила данас је одржана литургија и помен страдалим јунацима Колубарске битке. Пре тачно сто година, 16. новембра 1914. године, започела је једна од најзначајнијих битака у Првом светском рату, у којој је живот изгубило више од 22.000 српских војника. Помену је присуствовао и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић са члановима колегијума, представници Министарства одбране и Војске Србије, кадети Војне академије, као и ученици Војне гимназије. Том приликом, епископ топлички Арсеније, који је служио литургију, доделио је Грамату патријарха српског Иринеја потпуковнику Микану Васиљевићу из Одељења за веру у Управи за људске ресурсе Генералштаба због заслуга за увођење верске службе и богослужбеног простора у Војсци Србије. Према речима епископа Арсенија, од данас та црква постаје храм у коме ће припадници система одбране моћи да остварују своје духовне потребе. Црква Светог Архангела Гаврила, смештена у Хумској улици, подигнута је у спомен српским војницима погинулим у Првом светском рату. Градњу храма су сопственим средствима финансирали Милан Вукићевић, солунац, носилац Албанске споменице и послератни народни посланик, и његова супруга Радмила, који су у својој задужбини и сахрањени. МОРС Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте! Плутон and Православни Србин је реаговао/ла на ово 2 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука