Jump to content

Gerontolog Aubrey de Grey - O starenju i besmrtnosti


Zayron

Препоручена порука

Tvrdi da već danas medju nama žive ljudi koji bi se mogli dočekati normalnog prosječnog vijeka od 1000 godina jer je uspio proizvest laboratorijske miševe sa 10,15 i 20 puta dužim životnim vijekom nego što je to danas normalno kod njih a o čemu imamo svjedočanstva i u Bibliji kako su nekad ljudi normalno živjeli i po 700, 1000 i više godina. Najveća tajna dugovječnog života je vjerovali ili ne u dugotrajnom NEJEDENJU, dakle permanentnom postu i nekim intervencijama na genima, zamjeni uništenih segmenata u DNK lancu i sl.. Što više čovjek jede tim mu je život kraći. Medjutim potrajaće još nekih 20-30 godina dok ti rezultati istraživanja na miševima postanu upotrebljivi na ljudima, dakle, oni kojim je danas oko 30 godina će tada biti 60 što je ustvari taj ispravan vijek idealnih kandidata za realizaciju tog projekta.

 

Aubrey de Grey - In Pursuit of Longevity

Aubrey de Grey - Wikipedija:

http://en.wikipedia.org/wiki/Aubrey_de_Grey

 

Pročitajte dalje na našem:

http://www.radiosarajevo.ba/novost/79726/aubrey-de-grey-blizu-smo-pobjede-nad-starenjem

 

Na engleskom.

Cambridge researcher Aubrey de Grey argues that aging is merely a disease — and a curable one at that. Humans age in seven basic ways, he says, all of which can be averted.

http://www.ted.com/talks/aubrey_de_grey_says_we_can_avoid_aging#t-28116

 

Na češkom ko zna:

http://vtm.e15.cz/pokrok-v-hledani-leku-proti-starnuti

http://www.national-geographic.cz/detail/je-cesta-dlouhovekosti-ukryta-v-zivote-bez-jidla-vedci-jsou-skepticti-28521/#.VCuPBxaCbhQ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ovdje je članak o nekakvom 85 godišnjem indijskom joginu - "svatemu muži" koji skoro cijeli život 74 godine nije jeo i pio, od djetinjstva nakon što ga je kao dječaka u vijeku od 11 godina jnavodno nekakva indijska boginja Amba blagoslovila i oslobodila, zbavila te potrebe za jelom i pićem. Posmatrali ga i ljekari, 15 dana ga držali apsolutno posnog pod njihovim nadzorom i kontrolom da mu ne bi od tog pozlilo i ustanovili da je poslije tih 15 dana zdrav ko ribička i ništa mu ne fali, meni bi falilo a dosta toga, svačeg nečeg. 

 

Prahlad Jani:

http://en.wikipedia.org/wiki/Prahlad_Jani

On tvrdi da ništa nije pio ni jeo punih 70 godina

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=09&dd=24&nav_id=903142

Muž, co údajně nejedl 70 let, vydržel 15 dní bez vody a jídla a je zcela zdráv

http://www.novinky.cz/koktejl/199729-muz-co-udajne-nejedl-70-let-vydrzel-15-dni-bez-vody-a-jidla-a-je-zcela-zdrav.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...