Православна Вјеронаука Написано Септембар 23, 2014 Пријави Подели Написано Септембар 23, 2014 Изградњу води Кенијска Архиепископија Александријског Патријархата Најроби. Послије прилично тешког и напоног пута, митрополит кенијски Макарије (Александријски Патријархат) стигао је у регион Килиманџара. Заједно са два свештеника који су служе у том реону, он је посјетио храм у изградњи у подножју чувених афричких вулканских планина. Године 2004. митрополит Макарије освештао је, у част Св Јована Крститеља, први храм у овој области, у селу Иласит . Нови храм гради се на граници између Кеније и Танзаније. Митрополит Макарије захвалио је свима који раде за добробит Православне Цркве у региону, посебно свештеницима, који су били ученици Патријаршијске школе. Непосредно прије његовог повратка у Најроби...прочитај до краја на www.vjeronauka.net ИгорМ, Милан Ракић and Иван ♪♫ је реаговао/ла на ово 3 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука