Jump to content

У подножју Килиманџара граде се три православна храма

Оцени ову тему


Препоручена порука


Најроби. Послије прилично тешког  и напоног пута, митрополит кенијски Макарије (Александријски Патријархат) стигао је у регион Килиманџара. Заједно са два свештеника који су служе у том реону, он је посјетио храм у изградњи у подножју чувених афричких вулканских планина. 

Године 2004. митрополит Макарије освештао је, у част Св Јована Крститеља, први храм у овој области, у селу Иласит . Нови храм гради се  на граници између Кеније и Танзаније. 

Митрополит Макарије захвалио је свима који раде за добробит Православне Цркве у региону, посебно свештеницима, који су били ученици Патријаршијске школе. 

Непосредно прије његовог повратка у Најроби...прочитај до краја на www.vjeronauka.net

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...