Милан Ракић Написано Септембар 10, 2014 Пријави Подели Написано Септембар 10, 2014 Министар одбране Братислав Гашић и генерални директор НИС Кирил Кравченко потисали су на аеродрому Батајница Меморандум о сарадњи којим се обезбеђује повећавање безбедности у саобраћају и унапређује складиштење опасних материја. Потписивању Меморандума о сарадњи присуствовали су државни секретар у Министарству одбране Зоран Ђорђевић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић са сарадницима. - Меморандум који смо потписали потврђује наше напоре у развоју сарадње са највећом компанијом у Србији, с компанијом која традиционално показује висок степен друштвене одговорности у побољшању безбедности у саобраћају и заштите животне средине. Меморандум потписујемо само дан после удеса цистерне с горивом и еколошке незгоде с пресипањем горива, што показује да напори на побољшању еколошке свести непрекидно трају. И Војска Србије и НИС стално истичу да способни кадрови и школовани људи могу да дају значајан допрнос у остваривању тог циља у корист и Војске и НИС, рекао је, између осталог, министар одбране Братислав Гашић. Захваљујући на доприносу Војске у заједничком школовању кадрова НИС, генерални директор Кирл Кравченко је истакао да НИС непрекидно унапређује безбедност у саобраћају, поклањајући пажњу заштити еколошке средне и бескомпромисном поштовању саобраћајних прописа, чиме је број саобраћајних незгода у тој компанији смањен за 60 одсто. - Више од 400 наших возача проћи ће обуку у Војсци Србије, обуку високог нивоа и квалитета. То је почетак наше сарадње у заједничком оспособљавању људи који на својим редовним задацима дају велики допринос очувању еколошке средине и безбедности у саобраћају, рекао је Кравченко. На крају је приказан део средстава и елемената заједнчке обуке возача НИС која ће бити реализована у Војсци Србије. MOРС Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука