Jump to content

Брод-црква кренуће у добротворну пловидбу по реци Об

Оцени ову тему


Препоручена порука

183132.b.jpgОд 15. до 31. августа духовно-просветитељску и медицинско-социјалну помоћ добиће житељи забачених села Сузунског, Ординског, Искитимског и Новосибирског рејона.


Добротворна пловидба брода-цркве „Андреј Првозвани“ организује се у региону сваке године. Прву такву пловидбу по реци Об „Андреј Првозвани“ извео је 1996. године.


 


Главни циљ акције јесте пружање духовно-социјалне помоћи житељима забачених села. Међу учесницима акције налазе се свештенослужитељи, здравствени радници и обласни представници органа социјалне заштите. Током акције брода-цркве за мештане ће бити организовани: лекарски прегледи и спровођење функционалне дијагностике (УЗ и ЕКГ), сви који то желе моћи ће да искористе услуге свештенослужитеља – да се крсте, причесте, исповеде, а биће такође указана и бесповратна материјална помоћ житељима рејона са ниским приходима.


Добротворну акцију брода-цркве „Андреј Првозвани“ организовале су Новосибирска епархија Руске православне цркве и управа Новосибирске Области, уз подршку органа локалне самоуправе сеоских рејона.


Извор: Pravoslavie.ru


http://www.spc.rs/sr/brodcrkva_krenutshe_u_dobrotvornu_plovidbu_po_reci_ob


 


  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...