Jump to content

Pravoslavni hor RPC iz Moskve će pjevat na Misi u bazilici sv. Petra i Pavla na blagdan sv. ap. Petra i Pavla 29.06. zajedno s horom Sikstinske kapele

Оцени ову тему


Препоручена порука

А ја сам тамо певао, па се нешто не сећам ни једног, а некмоли да их је било више него православних... Мислим ако мислиш на СПД "Слога", које је свакако, барем у "моје" време било најпознатији хор у Сарајеву-српске и православне провенијенције...

Pa neznam bas kako su se zvali ali znam one koji su pevali...

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima više tih moskovskih horova: sinodalni, muški (male choir), sveštenički, saborni (katedralni) itd.

U Vatikanu je bio u nedelju sigurno taj sinodalni koji je najpoznatiji. Pogledajmo sad dječačke horove.

God Shall Arise - Gott Stehe Auf - Moscow Cathedral Choir

 

 

 

 

Magnificat (Stanford) - Pueri Cantores della Cappella Sistina

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa neznam bas kako su se zvali ali znam one koji su pevali...

 

Ima toga svuda, tomu se kaže: "crkvena muzička mafija", ahahahaha. To su mladenci i djevojke ali i ti stariji kojima nije dosta pjevanja u jednom horu pa se otimaju za klupe u svim horovima u tom mjestu, pjevaju odmah u dva a neki čak i u tri hora. Tu u Češkoj, Njemačkoj i Austriji je to uobičajena pojava. Odeš na Misu u katoličku crkvu, a potom na evengeličku češkobratsku bogoslužbu a kad tamo u evangeliku pola mladenaca i cura sa te Mise što su bili, sve te iste face. Tamo kod katolika pjevali u 8 a u evangelika u 10 ili u 11 a nekima nije ni to dosta pa idu pjevat navečer k hustima. to je slično i s tim grkokatolicima i pravoslavnim tamo na slovačkim Karpatima, pjevaju svi kod jednih, grkokatolika na primjer pa se svi lijepo pokupe pa onda kod drugih, kod pravoslavaca a nekad su i u kombinaciji svi zajedno, tutto: i katolici sa unijatima i sa protestantima i sa pravoslavcima, ma mnoštvo kombinacija, svako sa svakim., kao u Košicama u Slovačkoj. Tamo su katolici, pravoslavci, protestanti i Jevreji - svi zajedno.

 

:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa neznam bas kako su se zvali ali znam one koji su pevali...

Како год... Углавном, није их било већина... А за две године (1990-1992) ја не упознах ни једног... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo to su te Košice u kojim normalno hodaju i u po nekoliko crkvenih horova najednom pjevat

a zato što tamo toliko vole crkvenu muziku i horove održavaju se tamo često susreti takvih horova.

Tako je u Košicama 2010. godine gostovao ruski dječački hor iz Togliattija:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Togliatti

u premonstratskoj crkvi u Košicama, premonstratski

ne znači protestantski, da si to slučajno ne popletete:

http://en.wikipedia.org/wiki/Premonstratensians

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%A1d_premonstr%C3%A1tsk%C3%BDch_%C5%99eholn%C3%ADch_kanovn%C3%ADk%C5%AF

 

Ladya in Kosice 2010 church concert Part 1

Boys Choir Ladya - Togliatti Russia - concert in Premonstratov church

Kosice Slovakia on 22-07-2010 - director Galina Deviatkina - P. Plaksin

 

 

Ladya in Kosice 2010 church concert Part 2

Boys Choir Ladya - Togliatti Russia - concert in Premonstratov church

Kosice Slovakia on 22-07-2010 - director Galina Deviatkina - P. Plaksin

 

 

Ladya in Kosice 2010 church concert Part 3

Boys Choir Ladya - Togliatti Russia - concert in Premonstratov church

Kosice Slovakia on 22-07-2010 - director Galina Deviatkina - P. Plaksin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a nekima nije ni to dosta pa idu pjevat navečer k hustima husitim, naravno da je husitima a ne nikakvim hustima, ahahahaha

 

Inače malo ljudi zna ispravno odakle dolazi riječ ptotestant.

ne dolazi od glagola protestovat kao što mnogi pogrešno misle,

već od sintagme: "PRO TESTAMENT", pobornici sv. Pisma

oni koji su "za sveto Pismo" jer ga smatraju najvažnijim.

pa se onda odmah to u kolokvijalnom govoru izgubilo i sa

Pro-Testament(inci) skratilo na to današnje uobičajeno "protestanti".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми као припадници две Христове цркве

 

Не постоје две Христове Цркве. Цркве је ЈЕДНА, света, саборна и апостолска (Символ вере). 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не постоје две Христове Цркве. Цркве је ЈЕДНА, света, саборна и апостолска (Символ вере). 

 

Mislio je na samo kolokvijalno izražavanje, valjda a ne na nikakvu duboku teologiju, dogmatiku i eklisiologiju. Naravno da ni u jednim katoličkim novinama danas nećete pročitati npr. ovako nešto: "U Beču se sreli predstavnici katoličke Crkve i pravoslavne ???? ili protestantske ????" -  već tamo normalno uvijek piše pravoslavne Crkve i protestantske Crkve a ne izmišljamo za vas a ni za protestante nikakva "specijalna" imena i nazive iako nam je po dogmatici Crkva samo jedna a to ta naša katolička. A naravno da je i po našoj katoličkoj dogmatici takodjer Hristova Crkva jedna JEDNA sveta, saborna i apostolska, to se podrazumijeva. Ne znam šta i kako pišu pravoslavne novine o nama ali znam da nikad naše katoličke nisu napisale: nadbiskup ií kardinal taj i taj sreo se predstavnikom pravoslavne ???? (zajednicei sl.) episkopom i patrijarhom tim i tim jer to tako direktno proizlazi iz te naše eklisiologije koja je za nas mjerodavna isto tako kao i za vas vaša već s predstavnikom pravoslavne Crkve, episkopom i patrijarhom tim i tim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ovog armenskog sveštenika i njegove eklisiologije,

za njega nikakvih tu problema nema,

Svaka je crkva Hristova i armenska i pravoslavna i katolička.

Svaku su osnovali Hristovi apostoli:

armensku apostoli sv. Juda i Tadija, pravoslavnu apostol

sv. Vartolomej itd., katoličku sv. Petar i Pavle itd. itd. :)

Tamo je video pa kliknite ispod tog gdje piše: Přehrát video

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/312298380030019-diaspora-nejstarsi-cirkve/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Evo jednog videa sa proslave blagdana sv. Petra i Pavla u Rimu

pri kojoj je pjevao Sinodalni hor Moskovske Patrijaršije Ruske PC

Pronadjem li još neka videa u vezi s tim postavim ih ovdje na temi.

Bortniansky - Cherubic Hymn / Херувимская песнь

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Holy Mass with the imposition of the Pallium

Cijeli snimak Mise 29.06.2014. pri kojoj je pjevao Sinodalni hor Moskovske Patrijaršije

od 45 minute videa papa upućuje pozdrav delegaciji carigradske patrijaršije

poslanoj Njegovom Svetosti patrijarhom +Vartolomejom

sa mitropolitem pergamskim Jovanom Zizioulasom na čelu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Još jedan snimak sa te Mise 29.06.2014. na blagdan svetih apostola Petra i Pavla

pri kojoj je učestvovao taj isti Sinodalni hor Moskovske Patrijaršije RPC iz Moskve

Hvalite imia Gospodne / Хвалите имя Господне

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još jedan video s pojanjem Sinodalnog hora moskovske patrijaršije iz te proslave blagdana sv. Petra i Pavla

Georgy Sviridov - Liubov sviataia / Ты Любовь Святая

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...