Jump to content

Ап. Павле: Нема више Јелина ни Јевреја, већ сте ви једно у Христу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Онда немој да ме цитираш, ја нисам већина корисника. Убрајам се у себе и немој нагађати.

Мислим да не би требала толико да се узбуђујеш због  обичне дискусије. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обраћам се већини корисника овог форума, који подржавају РКЦ. Не знам да ли себе убрајаш у већину?

Како мислиш подржавају ?

Уосталом у чему је проблем водити дијалог са највећом и најближом хришћанском заједницом на свету?

Нема ту никаквог подржавања,па чак и ти дијалози су ретки и углавном се воде међу теолозима , богословима...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А РКЦ?Они су по теби сигурно фини и добри, са њима можемо да разговарамо, да се молимо, ма шта су они то лоше урадили...мало покрштавали Србе насилно, мало проглашавали злочинце за светитеље, мало спаљивали људе јер су њихове ријечи биле у супротности са земаљским интересима Ватикана итд...али са РКЦ се и даље може разговарати и братимити. Лицемерје обично!

          Види,  Нишким споразумом из 2002 је МПЦ  дата најшира могућа аутономија, шта чак више остављен је и простор за аутокефалију у неким наредним временима али у канонским оквирима и путем општег сагласја свих православних. Они су и то одбили, тако да су за неуспех дијалога криви и они. Раскол још више продубљују заточеништвом архиепископа Јована. На дијалогу треба радити али увек као питање остаје спремност друге стране.

        Што се тиче дијалога на глобалном нивоу међу хришћанима, најприритетније је зацелити ране раскола међу православним народима (при том не мислим на путујуће циркусе попут ЦПЦ), где на неки начин убрајам и дохалкидонске заједнице које су нама најближе. У сваком случају истина и љубав су две нераскидиве компоненте дијалога, како са другим православнима, канонским и неканонским, тако и са инославнима. Нажалост, дијалоге међу хришћанима често ометају политички и слични контексти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најјаче би било да се на крају испостави да је србкиња у ствари Вукман Чејовић који тролује.  :)))

Да, само ми је то у глави. Да правим фејк профиле и тролујем. Није то мој стил. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најјаче би било да се на крају испостави да је србкиња у ствари Вукман Чејовић који тролује.  :)))

Za to sluzi tineye i google images :D

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најјаче би било да се на крају испостави да је србкиња у ствари Вукман Чејовић који тролује.  :)))

Е нећеш ми веровати,то сам помислио пре пола сата...изненада србкиња пише све боље, озбиљније, са одабраним речима,неко ко сигурно нема 20 година...

Видећемо даље,кад буде проваљен,ваљда ће да крене са оним његовим познатим вокабуларом... :D

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е нећеш ми веровати,то сам помислио пре пола сата...изненада србкиња пише све боље, озбиљније, са одабраним речима,неко ко сигурно нема 20 година...

Видећемо даље,кад буде проваљен,ваљда ће да крене са оним његовим познатим вокабуларом... :D

За тог дотичног никада чула нисам. 

Ја сам Драгана, па ако ћете вјеровати- вјерујте, а ако не, ваша ствар.

Рекао ми је муж Семберац, да вас срдаааачно поздравим :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...