Jump to content

Народ и монаси Кијево-Печерске лавре на улицама Кијева

Оцени ову тему


Препоручена порука

orthodox-grushevsky-10-600x374.jpg

 

orthodox-grushevsky-2-600x378.jpg

 

orthodox-grushevsky-2-2-600x400.jpg

 

orthodox-grushevsky-3-600x402.jpg

 

orthodox-grushevsky-4-600x352.jpg

 

orthodox-grushevsky-5-600x352.jpg

 

orthodox-grushevsky-6-600x352.jpg

 

orthodox-grushevsky-7-600x386.jpg

 

orthodox-grushevsky-8-600x386.jpg

 

orthodox-grushevsky-9-600x341.jpg

 

orthodox-grushevsky-11-1-600x327.jpg

 

orthodox-grushevsky-5842-1-600x410.jpg

 

orthodox-grushevsky-5859-600x410.jpg

 

orthodox-grushevsky-5876-600x400.jpg

 

orthodox-grushevsky-5921-600x337.jpg

 

orthodox-grushevsky-5922-600x337.jpg

 

orthodox-grushevsky-5941-600x413.jpg

 

orthodox-grushevsky-5956-600x332.jpg

 

orthodox-grushevsky-5957-600x332.jpg

 

http://www.pravmir.ru/molitva-na-grushevskogo/

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

на чијој су страни

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Тројица монаха РПЦ су јача

 
 
 
 
 
print22x20.gif
155490.p.jpg
    

Оно што се дешава је Судњи дан за наводну опозицију, јер она никим реално не управља.

 

Догађаји показују да их треба «потопити» средствима парламентаризма због тога што су паразитски бескорисни.

 

Друго – народ Украјине има врло нејасну представу о томе шта је Европа у коју наводно жели да уђе.

 

Треће – бунт је показао скривене снаге на које нико није обраћао пажњу. То су неки борци, радикали итд., сви су углавном малолетници, код којих је то «хормонски», плус – «немају шта да изгубе». Власт с овим треба добро и темељно да се разабере.

 

Питање учествовања спољашњих емисара је отворено и реално, без обзира на то шта се с подсмехом прича о теорији завере. Нема затворених земаља, а то значи да нема слободних од спољашњих утицаја.

 

Четврто – бунт је конфесионалан и регионалан. Језгро чине унијати из западне Украјине. Како год окренеш, то је чињеница. «Западњаци» су у суштини гробари оне земље о којој су сањали њихови дедови.

 

Данас су тројица монаха Руске Православне Цркве стала између сукобљених страна и зауставила су бацање бомби. То је прилика и знак. Читава гомила бескорисних «молитвеника» с Мајдана ништа не вреди.

 

То је права безоблична маса. Тројица монаха РПЦ су јача него на стотине растрижених. Али, то је само за неко време. Потребан је политички компромис и одлазак бораца. Не види се ко би могао да им да јасну команду. Једном речју, све маске су пале. Видимо бесмислени и беспоштедни бунт. А још и јалов, јер су ови прегаоци страшни ако имају било какву власт.

 

Данас је јасно да се будућност Украјине не може прогнозирати. Мораће о многоме да се размисли, и по устима ће морати да добију они који за време мира вичу о томе да «рука неће задрхтати», а кад је гужва нестају у виду ластиног репа.

 

Боли ме што се овакве глупости дешавају у Кијеву. А највише ми је жао војника Унутрашње војске.

 

Власт се понаша, највероватније, на најисправнији могући начин, премда не идеалан.

 

 

 

Са руског Марина Тодић

22 / 01 / 2014

 

http://www.pravoslavie.ru/srpska/67779.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...