Nikolajj Написано Децембар 23, 2013 Пријави Подели Написано Децембар 23, 2013 На слободи и последња чланица групе "Пуси Рајот" МОСКВА- Чланица бенда "Пуси Рајот" Надежда Толокоњинова данас је пуштена из затвора захваљујући амнестији званичног Кремља, тек неколико сати пошто је на слободу пуштена и њена колегиница Марија Аљохина, објавили су светски медији. Enlarge Одмах по пуштању из затвора у сибирском граду Краснојарску, Толокоњинова је пред камерама повикала "Русија без Путина!", пренео је Ројтерс. Толокоњинова и Аљохина су биле осуђене на две године затвора због хулиганизма јер су изводиле перформанс "панк молитва" против Путина. Њима су затворске казне требало да истекну у марту, али су амнестиране на Путинов предлог, јер су, како је образложено, обе мајке мале деце. Трећа чланица бенда Јекатерина Самуцевич је ослобођена почетком ове године пошто је уложила жалбу на пресуду. Аљохина је одмах по изласку из затвора данас изјавила да је амнестија коју је одобрио руски председник Владимир Путин био потез само ради публицитета и истакла је да би више волела да је остала у затвору. "Мислим да ово није амнестија, него скрнављење", рекла је Аљохина у изјави за руски телевизијски канал "Дожд", наводећи да се та амнестија односи само на мали део затвореника. "Мислим да ова амнестија не представља хуманитарни чин, већ да је сврха тога чист публицитет. Да сам имала избор да одбијем да будем амнестирана, урадила бих то", истакла је Аљохина. (Танјуг) http://www.dnevnik.rs/svet/na-slobodi-i-poslednja-clanica-grupe-pusi-rajot “Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука