Jump to content

Стари изрази, локализми... које треба користити у речнику


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Много волим да у нечијем писању или када разговарам са неким, чујем неку стару реч или локализам. Више него неку сада "новокомпоновану" која не каже тачно и исправно оно што реч треба да опише.

 

 

Које би речи, изразе, локализме... требали да користимо више и да се врате поново у живот?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja imam tako neke drugare po sumadiji i tako tim krajevima.I onda,imitiraju sa svojim drustvom tako neke izraze i naglaske,dosao sam u situaciju da se tako nesvesno izrazavam u svakodnevnom zivotu,pa se ljudi oko mene cude pomalo.Npr:Onomad,odovud,metem umesto stavim i tako dalje.Isto tako neki biseri koji ostanu za stalno:kontinjer,arhitetka,saramantan... :)

I da ne zaboravimo,staro dobro BRALE :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

toplačko...

 

prosečno toplo sa elementima miline

 

- Je li, kakvo je napolju vreme? Oćemo da idemo za onih milion dolara ili ne?

 

-Toplačko!

 

-Onda pali kola, eto me za minut.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

patka...

 

Kaže se kad lagano rosi kiša

 

-Je li, je l se to naoblačilo il mi se čini? Neće valjda kiša... Gde ćemo s ovom vrećom od milion dolara ovako na otvorenom. Ubiće nas ko kerove.

 

- Ma nije strašno, patka po malo... ajde upadaj u traktor, kola nam digo pauk pa sam zvao kuma.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@w.a.mozart,

 

Прижељкивао сам твоје учешће на овој теми, биће свима више него корисно...

 

 

 

ево на пример глагол онодити 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

онодити

 

univerzalni glagol koji može da menja bilo koji drugi...

 

Imam strica iz jednog sela na jugu, Pečenjevce koji, na pitanje šta radi (kad ga zovem telefonom) uvek ali uvek kaže - ništa, koe ću, onodim LOL

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Juče sam nagraisao a bogami i danas ću.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Juče sam nagraisao a bogami i danas ću.

 

јој то мама и тата често кажу, награбусити (је л'?) :)

Пошто је изговорите, реч вама влада. Док је неизговорена, ви владате њоме.

Арапска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...