Православна Вјеронаука Написано Новембар 7, 2013 Пријави Подели Написано Новембар 7, 2013 07/11/2013 "Од наредне године могућност увођења вјеронауке у први разред средих школа Министар просвјете Реп.Српске Горан Мутабџија:"Од наредне године могућност увођења вјеронауке у први разред средих школа" |Извор: Независне новине| Он је истакао да је то цивилизацијско питање, али да је рано говорити када ће бити створени формални услови за реализацију. "Да ли ће црквене власти које то воде успјети да обезбиједе све неопходне предуслове показаће вријеме. У сваком случају спремни смо на разговор и да видимо у ком правцу даље да идемо", рекао је Мутабџија новинарима у Бањалуци.Иницијатива да ученици првих разреда средњих школа у Српској изучавају вјеронауку потекла је од Катихетског одбора Српске православне цркве који је већ припремио програм за овај предмет. www.vjeronauka.net Fejsbuk Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука