Jump to content

У Босанској Крупи поред мјеста стратишта Срба у Другом свјетском рату започета изградња џамије

Оцени ову тему


Препоручена порука

govedarnica_017-720x375.jpg


 


У Босанској Крупи, у насељу Говедарница, која је прије ратних дејстава 1991 -1995. године већински била настањена српским православним становништвом налазе се на имању Српске православне Епархије бихаћко-петровачке остаци парохијског дома у коме је до 1995. године била и капела, као једино богослужбено мјесто у Босанској Крупи. На истом имању 1941. године од стране усташа Независне Државе Хрватске на свиреп начин убијено је око 50 Срба, а њихова тјела бачена су у бунар и кречану. Испред парохијског дома, на посебном стубу, све до после рата, 1997/98. године постојала је спомен плоча са именима убијених Срба.


Поред ове чињенице која је позната не само Србима који  живе и који су живили у Босанској Крупи, него и вјерницима мухамеданског исповједања у Босанској Крупи, власти општине Босанска Крупа дозволиле су, поред званичног неслагања Српске Православне Цркве, односно епископа Атанасија и Епархије бихаћко-петровачке,  да  данас Исламска вјерска заједница Меџилиса Босанска Крупа постави камен темељац за изградњу џамије на парцели која се налази уз саму девастирану парохијску кућу, и која ће биту удаљена свега пар метара од стратишта Срба.


 


Извор


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...