Jump to content

Најзначајнија државно-верска делегација отпутовала у Индонезију на Други билатерални међуверски дијалог Србије и Индонезије

Оцени ову тему


Препоручена порука

bigger_IMG_6955.JPG

 

Данас је у Индонезију отпутовала најзначајнија државно-верска делегација Републике Србије. Први пут у историји Србије и Југославије су државни функционери и сви верски поглавари наше земље заједно отпутовали у званичну посету страној држави.   Државно-верска делегација Републике Србије боравиће у званичној посети Индонезији од 22. до 26. октобра 2013. где ће учествовати на Другом билатералном међуверском дијалогу Србије и Индонезије.   За међуверски дијалог са Индонезијом Република Србија је формирала највишу државно-верску делегацију коју чине:

 

IMG_6958-300x117.jpg

 

  • Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј, шеф верског дела делегације,
  •  
  • Др Милета Радојевић, шеф државног дела делегације, директор Канцеларије Владе Републике Србије за сарадњу с црквама и верским заједницама,
  •  
  • Др Драган Новаковић, помоћник директора Канцеларије,
  •  
  • Монсињор Станислав Хочевар, римокатолички надбискуп београдски,
  •  
  • Адем еф. Зилкић, реис-ул-улема Исламске заједнице Србије,
  •  
  • Исак Асиел, рабин Јеврејске заједнице у Србији,
  •  
  • Мухамед еф. Јусуфспахић, муфтија србијански и београдски имам, заменик, реис-ул-улеме Исламске заједнице Србије,
  •  
  • Проф. др Драгомир Сандо, продекан на Православном богословском факултету Универзитета у Београду,
  •  
  • Др Александар Раковић, координатор билатералног међуверског дијалога Србије и Индонезије и председник Друштва српско-индонежанског пријатељства „Нусантара“
  •  
  • Протођакон Радомир Ракић, главни и одговорни уредник Информативне службе Српске Православне Цркве.

 

IMG_6955-300x144.jpg

 

У оквиру Другог билатералног међуверског дијалога Србије и Индонезије у Џакарти биће одржани: међуверска конференција о верским и културним различитостима, предавања на Универзитету Шариф Хидајатула, вечерња служба у православној цркви, џума намаз у џамији, посете исламској заједници, православној цркви и римокатоличкој цркви. Очекује се да нашу делегацију приме највиши државни званичници: председник Републике Индонезије и председник Народне скупштине Републике Индонезије. Делагацију Републике Србије примиће и највиши верски поглавари Индонезије.   Ово је други пут да је Република Србија званично формирала државно-верску делегацију на највишем нивоу.   И први пут државно-верска делегација је формирана за међуверски дијалог са Индонезијом у априлу 2011. када је у Београду одржан први билатерални међуверски дијалог Србије и Индонезије.   Индонезија, која води међуверски дијалог са преко тридесет земаља, оценила је да је Први билатерални међуверски дијалог са Србијом био најбољи који је икада одржан с другом земљом.

 

Извор: Канцеларија за сарадњу с црквама и верским заједницама Владе Републике Србије

 

 

 

 

Епархија бачка

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...