Срђан Ранђеловић Написано Октобар 22, 2013 Пријави Подели Написано Октобар 22, 2013 Данас је у Индонезију отпутовала најзначајнија државно-верска делегација Републике Србије. Први пут у историји Србије и Југославије су државни функционери и сви верски поглавари наше земље заједно отпутовали у званичну посету страној држави. Државно-верска делегација Републике Србије боравиће у званичној посети Индонезији од 22. до 26. октобра 2013. где ће учествовати на Другом билатералном међуверском дијалогу Србије и Индонезије. За међуверски дијалог са Индонезијом Република Србија је формирала највишу државно-верску делегацију коју чине: Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј, шеф верског дела делегације, Др Милета Радојевић, шеф државног дела делегације, директор Канцеларије Владе Републике Србије за сарадњу с црквама и верским заједницама, Др Драган Новаковић, помоћник директора Канцеларије, Монсињор Станислав Хочевар, римокатолички надбискуп београдски, Адем еф. Зилкић, реис-ул-улема Исламске заједнице Србије, Исак Асиел, рабин Јеврејске заједнице у Србији, Мухамед еф. Јусуфспахић, муфтија србијански и београдски имам, заменик, реис-ул-улеме Исламске заједнице Србије, Проф. др Драгомир Сандо, продекан на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, Др Александар Раковић, координатор билатералног међуверског дијалога Србије и Индонезије и председник Друштва српско-индонежанског пријатељства „Нусантара“ Протођакон Радомир Ракић, главни и одговорни уредник Информативне службе Српске Православне Цркве. У оквиру Другог билатералног међуверског дијалога Србије и Индонезије у Џакарти биће одржани: међуверска конференција о верским и културним различитостима, предавања на Универзитету Шариф Хидајатула, вечерња служба у православној цркви, џума намаз у џамији, посете исламској заједници, православној цркви и римокатоличкој цркви. Очекује се да нашу делегацију приме највиши државни званичници: председник Републике Индонезије и председник Народне скупштине Републике Индонезије. Делагацију Републике Србије примиће и највиши верски поглавари Индонезије. Ово је други пут да је Република Србија званично формирала државно-верску делегацију на највишем нивоу. И први пут државно-верска делегација је формирана за међуверски дијалог са Индонезијом у априлу 2011. када је у Београду одржан први билатерални међуверски дијалог Србије и Индонезије. Индонезија, која води међуверски дијалог са преко тридесет земаља, оценила је да је Први билатерални међуверски дијалог са Србијом био најбољи који је икада одржан с другом земљом. Извор: Канцеларија за сарадњу с црквама и верским заједницама Владе Републике Србије Епархија бачка Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука