Jump to content

У Москви отворена међународна конференција о монаштву

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

moskva-konferencija1.jpg

 

 

У понедељак 23. септембра на Московској духовној академији отворена је међународна конференција „Манастири и монаштво: Традиција и савременост“. У форуму, који је организовало Синодално одјељење за манастире и монаштво, учествовали су Митрополит волоколамски Иларион (Московска патријаршија), Митрополит лимасолски Атанасије (Кипарска архиепископија), више архијереја Руске православне цркве, као и игумани, игуманије, монаси и теолози из Русије, Грчке, Кипра, Србије и Пољске.

 

Архиепископ сергијево-посадски Теогност, предсједник Синодалног одјељење за манастире и монаштво, пренио је учесницима благослов Патријарха московског и све Русије Кирила и позвао на искрено разматрање актуелних питања, да би „дошли до заједничког принципа за превазилажење изазова са којима се данас сусрећу манастири и монаштво“. Једна од најважнијих тема конференције, по његовом мишљењу, је расправа о пројекту „Правилник о манастирима и монаштву“, на коме су, у протекле три године, радили Комисија међусаборског присуства, Синодално одјељење за манастире и монаштво, као и игумани и игуманије ставропигијалних манастира.

 

По завршетку конференције биће одржана општа расправа након које ће бити усвојен коначни документ.

 

 

 

Митрополија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...