Jump to content

Епархија милешевска: ЛГБТ активисти скрнаве светињу

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

beli-andjeo-mileseva1.jpg

 

 

Црквени суд епархије Милешевске и управа манастира Милешеве данас су у отвореном писму оценили да су организатори Параде поноса у Београду „оскрнавили“ лик Белог Анђела, фреске из тог манастира, тиме што су је користили на једном од својих скупова.

 

У писму председнику Србије Томиславу Николићу, премијеру Ивици Дачићу и потпредседнику владе Александру Вучићу, милешевска епархија тражи заштиту светиња Српске православне цркве.

 

„Дубоко смо повређени неморалним понашањем, безобразлуком, нељудским и нехришћанским гестом организатора ткз. Геј недеље поноса, скрнављењем Српске Православне Цркве, њених светиња – лика Белог Анђела“, указано је у писму.

 

Како је наведено, то није први пут да се Српска православна црква, њене светиње, као и верски службеници „прикивају на зид срама од великих моралиста, невладиних организација, и свих оних који мешетаре по земљи Србији“.

 

„Није први пут да се у Србији пљује по православљу, светосављу, које је извор воде живе који нас је описменио, осветио, просветио и у културну баштину светских народа увео“, наведено је у писму из Милешеве.

 

У писму Црквеног суда епархије Милешевске и управе манастира Милешеве организатгори Параде поноса у Београду, заказане за 28. септембар, оптужени су да не поштују светиње Српске православне цркве.

 

„Поменути организатори и сви њима слични на све могуће начине пљују по свим светињама и ударају по свим шавовима православља“, каже се у писму.

 

„Они који говоре и на сва звона брује како су њихова права угрожена, овим гестом (коришћењем лика Белог Анђела) управо вређају и угрожавају верска права и осећања оних који своје светиње поштују, хвала Богу, да нису оскрнавили Мухамеда, не би овако олако прошли као што код нас пролазе“, закључено је на крају писма из милешевске епархије.

 

Писмо је, како је наведено, достављено и министру културе и информисања Ивану Тасовцу, министру просвете Томиславу Јовановићу и директору полиције Милораду Вељовићу.

 

 

Митрополија



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Прво спрдали се са Паријархом Павлом, неки са Светим Савом... прошле године са Христом, Богородицом и Апостолима, сад су са Архангелом...шта је следеће за наредну годину?!?

 

Лудило!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni ne mogu da oskrnave nista, jer sve sto rade sebi rade, tako da, umesto za plot, bilo bi bolje obratiti paznju i brinuti se za njih.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто слично се догодило у Хрватској. Ево најпаметнијег коментара с тим у вези који сам прочитао:

 

 

Pogledajmo “logiku” ovih sekularnih talibana, od Europe do Hrvatske. S jedne strane roguše se na sve religijsko u javnosti, a onda sami upotrebljavaju religijske simbole i bučno im daju javni prostor tek nakon što su u svojoj narcisističkoj shemi Drugog sveli na vlastitu mjeru i potrebu, nakon što su ga ponizili i podredili vlastitoj ideologiji umotanoj u umjetnost. U tom perverznom i bolesnom cajtgajstu isti oni koji bi pobacali križeve iz javnosti, na umjetničkim instalacijama umaču križ u pišaku, Isusa prikazuju kao homića, a Bogorodicu kao lezbu. Dakle, religijsko može u javnost, ali tek kada ga se temeljito zapiša i podredi “umjetničkoj” perverziji. Ima, dakle, nade za religijske simbole u javnosti, samo ih treba preodgojiti, pa Isusa, Bogorodicu i sv. Pavla učiniti gay aktivistima. To nije “umjetnička sloboda”, to je, prema Emanuelu Levinasu, bit svih totalitarizama: svesti Drugoga na istog (grčki “homo”). To sve skupa, ta rapsodija umišljene tupavosti i avangardnosti, ne vrijeđa toliko vjerske osjećaje, nego prije svega zdravu pamet.

 

Извор:
http://www.glas-slavonije.hr/kolumna/21/3443/Majka-Bozja-lezba-Isus-peder-to-moze

 

Прочитајте цели текст, стварно вреди...

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...