Срђан Ранђеловић Написано Август 21, 2013 Пријави Подели Написано Август 21, 2013 Поводом најаве свете мисе, која ће у оквиру прославе 17 векова од доношења Миланског едикта бити служена 21. септембра на градском стадиону „Чаир“ у Нишу, новинарима се обратио Београдски надбискуп Станислав Хочевар. Хочевар је представницима медија у Београдској надбискупији потврдио да ће свечану мису 20. и 21. септембра у Нишу служити Милански надбискуп Анђело Скола, заједно са кардиналима, надбискупима, бискупима и свештеницима из региона. Хочевар је најавио и да ће 14. септембра у Нишу бите освештана црква „Узвишења крста часног“. „За месец дана Београдска надбискупија, али и цела међународна бискупска конференција Светог Ћирила и Методија са седиштем у Београду, започиње последњи корак обележавања јубиларне године“, рекао је овом приликом Хочевар и додао да се надбискупија дуго припремала за свечану мису, као централни догађај обележавања 1700 година од доношења Миланског едикта. Хочевар је истакао да је надбискупија пре два дана започела непосредну припрему тиме што је освештан крст који ће проћи кроз све жупаније. Београдски надбискуп је додао и да ће, након сусрета са патријархом српским господином Иринејем и председником Републике Србије господином Томиславом Николићем 19. септембра у Београду, кардинал Скола боравити у Нишу. У цркви у Нишу ће се 20. септембра одржати бдење, током којег ће млади припремити „Едикт младих“ који ће прокламовати после литургије у суботу, 21. септембра. Хочевар је истакао да је основни циљ прославе јубилеја промовисање мира у срцима људи. „Данас свима шаљемо јасну поруку да промовишемо што јаснији интегрални дијалог, помирење у целом региону, саживот и сарадњу“, рекао је Хочевар и додао да неће никада заборавити да је Милански едикт био прокламован у време када је хришћанство било јединствено. Милански едикт Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука