Jump to content

Руси славе Дан словенске писмености и културе

Оцени ову тему


Препоручена порука

754px-The_True_Cross._Saint_Cyril_and_Me

 

Руси данас славе Дан словенске писмености и културе. Због празника се у целој земљи организују разне активности. Кулминација ће бити концерт где ће учествовати више од 30 хорова, а такође и симфонијски и духовни оркестар увече на Црвеном тргу у Москви, саопштила је градоначелникова канцеларија.

 

Дан словенске писмености и културе посвећен је сећању на браћу Ћирила и Методија – осниваче словенске азбуке и проповедаче хришћанства. Они се сматрају свецима и на Истоку и на Западу.

http://serbian.ruvr.ru/2013_05_24/Rusi-slave-Dan-slovenske-pismenosti-i-kulture/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не дај Боже да се ко од Срба сетио да је Св. Методије био Архиепископ Паноније; и да је као наследник Св. Апостола Андроника столовао у Митровици (Sirmiumu). ко још да чита папска писма и старе латинске изворе.

Srbi ne citaju ni obaveznu literaturu,a o dopunskoj da i ne govorimo.

What on earth can you do with a degree in theology?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не дај Боже да се ко од Срба сетио да је Св. Методије био Архиепископ Паноније; и да је као наследник Св. Апостола Андроника столовао у Митровици (Sirmiumu). ко још да чита папска писма и старе латинске изворе.

 

 

To je bilo neka 4 veka pre Filioque ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

е па није. то је било баш у време Filioque.

 

Kada je bilo? Kada je onaj Papa izlio siumvol vere ( Nikejski ) u srebru ili pre toga? 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada je bilo? Kada je onaj Papa izlio siumvol vere ( Nikejski ) u srebru ili pre toga? 

 

Papa Lav je to uradio mislim ranije,ali bez dodatka. Filokve se od Rimokatolika uvodi saborski (ali pomesno) od sredine sestog veka.Tada jos vlast Rimskog Episkopa nije bila toliko politicki dominantna nasuprot gospodstvu Evrope.Mislim da je cijela prica oko filiokve posle toga isla spontano i politicki,kao i danas.Nema to bas puno veze sa onim u sta se verovalo i veruje.Jednostavno,Karlo je zeleo Zapad,i pustio masti na volju.Puko poklapanje interesa.

What on earth can you do with a degree in theology?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

баш у време Патријарха Св. Фотија одржан је онај чувени Сабор у Цариграду 879. на коме је, између осталог, осуђен и додатак Filioque у Символ вере.

 

 

A kada je izleven Simvol Vere u srebru?

I kada su Metodije i Cirilo hodili zemljom?

 

Filioquie su zvanicno prihvacene 1274 godine u Lionu.

 

Toje dobrih 4-5 vekova pre Cirila i Metodija. 

 

A Vizigoti po Spaniji su ponegde jos u 6. veku koristili izmenjen Simvol Vere.

 

A prva sluzba u Rimu sa izmenjenim Simvolom Vere je bila 1014 godine. Do tada je koriscen Nikejski.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...