Срђан Ранђеловић Написано Мај 20, 2013 Пријави Подели Написано Мај 20, 2013 Инвеститор је словачка компанија "Прима енерџи", а капацитет соларне електране биће један мегават. Планирано је да електрана буде изграђена за три месеца и да почне да ради од септембра. Министарка енергетике Зорана Михајловић , положила је у Беочину камен темељац за изградњу прве соларне електране у Војводини, у коју ће бити уложено 1,5 милиона евра. Капацитет соларне електране биће један мегават, планирано је да буде изграђена за три месеца и да почне да ради од септембра. Инвеститор је словачка компанија “Прима енерџи”, а електрана је смештена на локацији Танцош, површине 2,5 хектара. Министарка Михајловић истакла је да је реч о инвеститору који има референце и искуство, јер је већ градио соларне електране у Словачкој. - Ово је знак да ће обновљиви извори енергије бити искоришћени и у Војводини и Србији – рекла је Михајловић и додала да Влада подражава овај пројекат и да ће бити реч о повлашћеној производњи електричне енергије. Она је напоменула да постоји Национални акциони план за обновљиве изворе енергије, који предвиђа одређен проценат производње струје из “зелене” енергије, који Србија треба да испуни до 2020. Јан Варшо, амбасадор Словачке у Србији, изразио је задовољство што ће инвеститори пренети своја искуства у Србију из те области, истакавши да је соларна енергија релативно добро развијена у Словачкој. У тој земљи ради 850 соларних електрана, а њихова укупна инсталисана снага износи скоро 500 мегавата. Богдан Цвејић, председник општине Беочин, рекао је да је реч о првој соларној електрани у покрајини и другој у Србији, истакавши да се ради у потпуности о приватном средствима словачког инвеститора. http://www.telegraf.rs/vesti/709993-polozen-kamen-temeljac-za-prvu-solarnu-elektranu-u-vojvodini Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука