Ромејац Написано Мај 15, 2013 Пријави Подели Написано Мај 15, 2013 Јерусалимска полиција тукла коптског свештеника пред камером Јерусалимски полицајци напали су остарелог коптског свештеника крај Старог града, док је заједно с другим египатским свештеницима и дипломатама ишао на литургију ТЕЛ АВИВ - Јерусалимски полицајци напали су остарелог коптског свештеника крај Старог града, на Велику суботу, 4. маја, док је заједно с другим египатским свештеницима и дипломатама ишао на литургију уочи православног Ускрса, јавили су израелски медији пошто је објављен видео снимак инцидента. На шештоминутном снимку, који је објавио тиражни лист "Маарив", види се како оца Арсаниоса, 85-годишњег главног свештеника у коптској цркви у Рамали, на Западној обали, ударају и гурају официри. Разлог је био неспоразум око тога како пароси могу да уђу у цркву и отац је накратко изгубио свест, па пренет је у болницу одакле је касније отпуштен, наводе медији. Због тог сукоба, заменик шефа израелске дипломатије Зев Елкин се званично извинио Каиру, а поглавари јерусалимских цркви су заједно написали писмо у коме осуђују јерусалимске полицијске официре. Полицијски портпарол Мики Розенфелд одбио је да дискустује о детаљима видео снимка, али је рекао да се полиција састала са представницима те египатске цркве да се инцидент разреши. "Колико је мени познато, јуче су се састали јерусалимска полиција и чланови цркве да се тиме баве. Надем се да ће ситуација бити решена", рекао је он. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука