Jump to content

Свети Николај Чудотворац, архиепископ мирликијски

Оцени ову тему


Јуки

Препоручена порука

Постављена слика



Тропар, глас 4: Правило вјери и образ кротости, воздержанија учитеља јави тја стаду твојему, јаже вешчеј истина. Сего ради стјажал јеси смиренијем високаја, нишчетоју богатаја: отче свјашченоначалниче Николаје, моли Христа Бога, спастисја душам нашим.




Срећна слава свима који сутра славе.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

              И ја се придружујем и честитам свечарима породичног патрона. Светитељевим молитвама нека вас Господ помилује и орадости! Срећна вам слава!

              Ја сам у оној половини Србије која сутра иде на славу. 0104_cheesy

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Сутра сви славимо.

Ако је већ тако, хајде да сутра ујутру победимо нашу лењу, поспану, слабу људску природу и устанемо из топле постеље, те из љубави према Богу и Светом Николи одемо на Литургију. Заиста, ако стварно сутра славимо, незамисливо је да не будемо на Литургији упркос хладноћи и лењости. Није слава (само) у јелу и пићу, јер не живи човек само у хлебу, већ о свакој речи која излази из уста Божијих.

Христос је принео Себе за нас, дао нам је на дар Пречисто Тело и Крв Своју. Сутра ће опет и опет да нас позове к Себи. Можда некоме то буиде последњи призив Божији на овој Земљи. Не ћекајте драги моји, не измишјамо разлоге за недолазак на Литургију, него похитајмо ка Господу.

Срећно вам навечерје славе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свим домаћинима који славе с.Николу сретна слава!!!Кажу да пола Срба слави ову славу а пола иде на славље тако да је то у потпуности слава целе нације!!!

Постављена слика

Бог је љубав што небо спушта к земљи и човек је љубав што земљу диже к небу!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Део моштију св. Николаја

Постављена слика

  : Belarus

Minsk: Cathedral of the Holy Spirit (Orthodox)

    Gift of Fribourg Saint Nicolas Cathedral, February 2006

Постављена слика

Мошти св. Оца Николаја Мириклијског када је гроб отворен

http://www.stnicholascenter.org/Brix?pageID=943

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мошти св. Николаја у Венецији

Постављена слика

http://www.stnicholascenter.org/Brix?pageID=944

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...