Срђан Ранђеловић Написано Април 9, 2013 Пријави Подели Написано Април 9, 2013 Епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије преузео је предсједавање Међурелигијским вијећем у БиХ. Епископ Григорије сматра да је проблем враћања зграде Богословије у Сарајеву проблем реституције, који је условљен низом проблема, а међу њима и чињеницом да је у њој смјештен Економски факултет. „Упркос свим проблемима, постоји добра воља, прије свега вјерских лидера, због чега не можемо рећи да смо по том питању и даље на мртвој тачки. Надамо се да ћемо бар дјелимично доћи до рјешења тог проблема“, рекао је владика Григорије у Сарајеву. Он је као дио рјешења навео могућност уступања одређених просторија које Факултет не користи, што би, како је нагласио, представљало добар корак ка крајњем рјешењу. Владика Григорије преузео је данас у Сарајеву дужност предсједавајућег Међурелигијског вијећа у БиХ од надбискупа врхбосанског кардинала Винка Пуљића, који је ту дужност обављао у протеклих годину дана. http://eparhija-zahumskohercegovacka.com/?p=7189 Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука