Jump to content

Епископ Григорије преузео дужност предсједавајућег Међурелигијског вијећа

Оцени ову тему


Препоручена порука

naslovna1-300x168.png

 

Епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије преузео је предсједавање Међурелигијским вијећем у БиХ. Епископ Григорије сматра да је проблем враћања зграде Богословије у Сарајеву проблем реституције, који је условљен низом проблема, а међу њима и чињеницом да је у њој смјештен Економски факултет.

 

„Упркос свим проблемима, постоји добра воља, прије свега вјерских лидера, због чега не можемо рећи да смо по том питању и даље на мртвој тачки. Надамо се да ћемо бар дјелимично доћи до рјешења тог проблема“, рекао је владика Григорије у Сарајеву. Он је као дио рјешења навео могућност уступања одређених просторија које Факултет не користи, што би, како је нагласио, представљало добар корак ка крајњем рјешењу. Владика Григорије преузео је данас у Сарајеву дужност предсједавајућег Међурелигијског вијећа у БиХ од надбискупа врхбосанског кардинала Винка Пуљића, који је ту дужност обављао у протеклих годину дана.

http://eparhija-zahumskohercegovacka.com/?p=7189

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...