Jump to content

Песма захвалности!

Оцени ову тему


Препоручена порука

ПЕСМА ЗАХВАЛНОСТИ!

 

Засјало је сунце над земљом Српском

јер анђели милосрдни што бомбе бацише

опростише Србији тај гнусан злочин

што испод бомби своју децу ставише.

 

И нобелову награду за мир добише

они који бесплатно уранијум деци поклонише

и што нам опростише нечовечна дела

јер неразумно бранисмо градове и села.

 

Ни за органе вађене неће да суде

што тако нехумано оцрнисмо људе

те хирурге часне што са шилом и длетом

хумана дела учинише пред светом.

 

Опростише нам и што хтедосмо дрско

да сачувамо вековно Косово српско

што се понашасмо тако нехумано и нељудски

што писасмо ћирилицом и говорисмо српски.

 

Православне цркве и манастире спалише

срушише гробља и спомнике развалише

хвала вам за ту милост коју ширите

што нам све праштате и с љубављу живите.

 

Чак и јасеновац и све логоре ратне

решише милостиво да не спомињу више

и сву Српску небригу за људе и децу

цивилизовани свет из историје ће да брише.

 

И са чиме Србија ово може узвратити

оволику милост са чиме ће платити

што нам од глади и болести спасише људе

па нам послаше хумано и краве луде.

 

А за вакцине и лекове не жалише пара

цели свет се за наше здравље стара

да народ и деца буду лепи и здрави

генетски модификовану храну нам прави.

 

Ал захвална је Србија и своме роду

што се изборише за народну слободу

распродаше фабрике и државну земљу

ослободише радна места, хвала им на свему.

 

Хвала роду што се брину да нам буде боље

па страначки запослише само чланове своје

поносна је Србија што су такви људи на челу

што су свету показали патриотизам на делу.

 

Ова милосрдна дела ми вам нећемо вратити

јер знамо да ће свако по делима платити

ал молимо се за вас да се сетите тога

пре но што станете пред праведног Бога.

 

(Сретен Станчевић)

www.misionar.com
Hrišćanstvo je način života, stil života, naših navika, stavova, mišljenja i delanja.
Hrišćanstvo je put u život. Hrišćanstvo je hleb nasušni. Hrišćanstvo je put mira i ljubavi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОВА ПЕСМА ЈЕ ПОСВЕЋЕНА ДЕЦИ КОЈА СУ ИЗГУБИЛА ЖИВОТ У БОМБАРДОВАЊУ СРБИЈЕ 1999. ГОДИНЕ,

КАО И СВИМ ХЕРОЈИМА КОЈИ СУ БРАНИЛИ СРБИЈУ.

Коришћена је песма Бисере Велетанлић: "Ти ниси сам"

Песма "1999" је снимљена у ВД Студију (фебруар 2013).

  slavaaa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...