Jump to content

Вест из "Блица" - грешка намерна или случајна?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ukrajinski patrijarh smatra da je papa "lažno skroman"

Tanjug | 18. 03. 2013. - 22:14h Foto: AP | Komentara: 0

Ukrajinsko kijevski patrijarh Filaret negativno je ocenio činjenicu da papa Franja na prvu večeru nije otišao limuzinom nego autobusom, zajedno sa kardinalima, istakavši da je novi poglavar Rimokatoličke crkve “lažno skroman”.


 

“Ne hvalim takve postupke. Skroman treba biti pred Bogom, a ne pred ljudima”, izjavio je Filaret za jednu ukrajinsku televizijsku postaju, preneo je portal zagrebačkog “Večernjeg lista”.


Objašnjavajući papin gest, ukrajinski patrijarh je citirao Jevanđelje koje poručuje da skroman treba biti iznutra, a ne spolja.

 

Upitan zašto se sam vozi “mercedesom”, patrijarh je odgovorio da mu to omogućava da bolje obavlja svoje obaveze.


“Kad bi se vozio ruskim automobilom ne bi mogao posetiti toliko eparhija (biskupija) i župa koliko posećujem”, rekao je Filaret i dodao da se nekad vozio skromnom sovjetskom “volgom”.


“Poslodavci su me pitali, zašto se vozim takvim autom i poklonili mi 'mercedes'”, izjavio je patrijarh.


Filaret se vozi automobilom marke “mercedes” koji vredi 200.000 evra, pa je moguće da je to razlog zbog kojeg negativno ocenjuje papin gest, piše list.

 

 

 

 

Да ли је могуће да украјинског расколника Денисенка, називају Украјинском патријархом???

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Мислим да имају неписмене новинаре који се баве темама које не разумеју. Тј. вест је пренешена са Танјуга на Блиц.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда не би било лоше да им, оче, напишете коју

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе поглавар аутономне Украјинске Православне Цркве (Московска Патријаршија),  је Блажењејши Митрополит Кијевски и целе Украјине Владимир, Тај  човек  Денисенко је рашчињен. Много велика грешка.

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...