Jump to content

ЖРУ диван- уживо разговор свештеника и атеисте (договор око емисије)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ali pre svega da se procita Cirkov tekst (mozda bi zbog znacaja trebalo da napisem THE TEXT), da ne bi otpocelo sa "koji dokazi postoje za postojanje natprirodnog bica, a?"/"vi ateisti jednostavno nemate osecaja i duhovno ste inferiorni pa ne vidite Boga" i da rezime svega ne bi bio "much ado about nothing".

 

Ili ne dao Bog da se sroza na nivo pricanja o TE, valjda smo prevazisli to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Нажалост, за сада немамо договор. Једини услов који смо навели јесте да саговорник са друге стране не буде Предраг Стојадиновић, потпредседник удружења АС. Разлог је опште познат, то је његов начин разговора који је понижавајући и вређајући. Просто, не желимо да Проту Милорада изложимо непријатним ситуацијама где би дотични господин понижавао верне (говорећи им да су имбецили итт...).

 

Ако буду довели било којег другог човека, диван може да се одржи до краја недеље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bas zato Pedja i treba da bude sagovornik, da mu se da prilika da shvati neke stvari, a ponizavanja i vredjanja ne moze biti

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Овако:

 

И ако ја лично нисам био за то да на Дивану буде Предраг Стојадиновић, Прота МИлорад је прихватио са радошћу да ипак буде баш он.

 

Наравно, са моје стране није никако потцењивање интелектуалних способности Предрага. О томе није ни било речи, већ је разлог био управо његов приступ дијалогу са верницима кроз вређање и омаловажавање људи. Истина, таквих има и код верника ("верника").

 

 

Дакле, наш предлог је да се ЖРУ диван одржи у петак 15. марта у 20:00

 

 

Чекамо потврду од стране удружења АС

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто, не желимо да Проту Милорада изложимо непријатним ситуацијама где би дотични господин понижавао верне (говорећи им да су имбецили итт...).

Mozete da budete sigurni da ce u emisiji koja ide uzivo on da bude veoma uctiv kao sto su i svi ateisti sa AS kada dodju ovde.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako je, najbitnije je da se ispoštuje kultura dijaloga i da se razgovor svede na argumente. Znači,,, da to bude razgovor dvojice ljudi koji tragaju za istinom a ne razgovor dva političara pred izbornu kampanju. Pravi ateista i pravi hrišćanin ne bi trebalo da veruju u promenu svesti kod ljudi putem politike, nego  naprotiv putem samospoznaje i putem ličnog doživljaja ovakvog sveta kakav jeste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем да свакодневно сви имамо комуникацију са људима који не верују у Бога,и да имамо и пријатеље који су атеисти.

Овде је питање теме о којој се разговара.Једна од занимљивих тема могла би бити нпр.какав однос имају атеисти према култури,уметности,коју је изнедрила хришћанска вера,односно,да ли неки атеиста својим делом,уметничким,хуманитарним,може бити на Божјем путу.Предрасуде свакако стоје као препрека за аутентичну спознају другог и другачијег.

Проблем је када дође до дијалога између верујућих који веру схватају као идеологију,и атеисте који атеизам такође види као идеологију.Смислен и занимљив дијалог није немогућ,зависи ко га води.

Postoji jedno pogrešno shvatanje, da kao verni ljudi samo veruju,a da kao ateisti ne veruju,da se oni samo drže naučnih istina. Istina je da  ateisti samo veruju da Bog ne postoji, samo veruju da je teorija evolicije tačna. Postoji više dokaza da Bog postoji nego da ne. Postoje vernici koji veru ne shvataju ideološki, već sve ispituju kao naućnici i Bog im se otkriva. Takvi vernici znaju više od ateista. Videli smo sinoć uživo.

Što se tiče umetnosti i humanističkih nauka nema velike razlike između verujućih i ateista, univerzalne vrednosti su univerzalne jednako dostupne i otvorene i za jedne i druge. Samo su pojmovi kod ateista više apstraktni dok su kod vernika personalizovani u vidu Svete Trojice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...