Jump to content

Otvoreno pismo Milanu Nikoliću - Teči (i za sve druge astromene)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Brate pošto si ti jedini pisao o nebeskim dešavanjima, zvezdama, kometama, meteorima i pojavama vezanim za njihovo kretanje, molio bih te da odgovoriš i preporučiš nešto od teleskopa koji se nalaze na našem tržištu.

 

Brat živi na poslednjem spratu solitera i ima veliku terasu pa stoga ima mogućnosti da posmata gotovo celo nebo, bez da ga nešto guše svetla sa ulice. Voleli bi da nabavimo neki teleskop, ali ne znamo šta je dovoljno za neko normalno posmatranje nebeskih tela... Cena teleskopa sa stalcima, kakvih ima u gotovo svim kompjuterskim firmama, je veoma šarolika i zavisi od karakteristika. Mi ne znamo ništa o tome, pa te molimo za savet. Šta treba da gledamo i da li postoji neki teleskop sa narodnom cenom, koji zadovoljava sve kriterijume.

 

Podpitanje... Šta pruža taj teleskop kada se gleda po danu? Da li recimo može da se lepo vidi avion koji preleće (obično na 10.000 m).

Sve što možeš da odgovoriš molim te odgovori, mi ćemo ti biti veoma zahvalni.

 

Pitanje se naravno odnosi i za bilo koga ko ima iole iskustva sa teleskopima.

Измењено од Дејан Бићанић

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...