Jump to content

„Бурановске Бабушке“ скупиле 6 милиона рубаља за изградњу храма

Оцени ову тему


Препоручена порука

„Бурановске Бабушке“ скупиле 6 милиона рубаља за изградњу храма

 

 

 

22уторакјан 2013

Posted by radiosvetigora

 

 

buranovske-babuske.jpg?w=529

 

 

Више од 6 милиона рубаља скупиле су „Бурановске бабушке“ за изградњу храма Свете Тројице у родном селу Бураново Малопургинске области Удмуртије, саопштава Итар Тас.

За једанаест недјеља подигнути су зидови и приступа се подизању крова. „Бурановске бабушке“ трошкове изградње исплаћују од својих концертних хонорара.

Како је саопштила прес секретар групе Светлана Сиригина, осим хонорара од концерата, „Бабушке“ се баве и прављењем вунених лутака, које дијеле приложницима.

Галина Николајевна Конева, најауторитативнија бабушка у групи је признала новинару агенције Итар Тасс, да када је тек почела градња, трудиле су се да уложе сваку зарађену  копјејку. Приликом полагања камена темељца, помогао им је предсједник Александар Волков са донацијом од 2,5 милиона рубаља.

Градитељи су испунили жељу „Бабушки“ да се простор за хор смјести на другом спрату, поред звоника. Црква ће бити висока од двадесет један до двадесет седам метара. Планирано је да се градња заврши у јуну 2013. године.

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

56907693d29bc8d03fabde442e77b6ff.jpg

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22259.jpg

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1342134199_8.jpg

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

genamikheev14997_novyi_razmer.jpg?rand=6

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

660771291.jpg

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

d24332485e33e875aa30bc151f40591a.jpg

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ruska crkva odlikovala Buranovske babuške

 
 
 
12. avgust 2012. 
 
 

Ruske "Buranovske babuške", koje su osvojile drugo mesto na ovogodišnjem izboru za Pesmu Evrovizije, dobile su Orden Svetog Arhangela Mihaila za širenje ugleda i doprinos razvoju Ruske pravoslavne crkve

 

 
babuske_620x0.jpg

Buranovske babuške


  •  

MOSKVA - Ruske "Buranovske babuške", koje su osvojile drugo mesto na ovogodišnjem izboru za Pesmu Evrovizije, dobile su Orden Svetog Arhangela Mihaila za širenje ugleda i doprinos razvoju Ruske pravoslavne crkve.

 

"Babuškama" je crkveni orden uručen u njihovom selu Buranovo u ruskoj republici Udmurtiji, prenosi radio Slobodna Evropa, pozivajući se na Versku informativnu agenciju.

 

 

Tom prilikom osveštan je krst uz temelj budućeg hrama Svete Trojice, čiju izgradnju finansiraju "Buranovske babuške" honorarom od učešća na takmičenju u Bakuu.

 

Svečanosti je prisustvovao i predsednik Republike Udmurtije Aleksandar Volkov.

 

Hram u Buranovu iz 1865. godine srušile su 1930. sovjetske vlasti. Selo Buranovo, 1.220 kilometara od Moskve, ima samo tri ulice i 650 stanovnika.

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
Коллектив завершит активную гастрольную деятельность после того, как в его селе будет закончено строительство храма
 
13 февраля 2013, 11:30 | ИТАР-ТАСС
 


      

 

Как рассказала сегодня на пресс-конференции в Ижевске художественный
руководитель ансамбля Ольга Туктарева, после того, как в Буранове будет
забит последний гвоздь в крышу строящегося на гонорары бабушек храма,
почтенные певицы из Удмуртии прекратят активную гастрольную
деятельность.

При этом Туктарева не исключила возможность выступлений пенсионерок
из Удмуртии полностью, поскольку концерты «Бурановских бабушек, по ее
словам, очень востребованы в России. «Я понимаю, что мы пока людям
нужны. Надо, наверное, ездить, пока в нас есть необходимость, и потом,
бабушкам же важно, чтобы они были нужными», — сказала она.


Однако сами поющие бабушки мечтают, что совсем скоро им не нужно
будет уезжать из дома и можно будет принимать друзей в своем родном
Буранове. «Церковь построим — мы им бесплатно будем показывать. Будем
просто петь, мы и раньше просто пели», — сказала одна из участниц
коллектива Галина Конева.


При этом Туктарева подчеркнула, что они против того, чтобы включать
Бураново в официальный список достопримечательностей республики
и потоком привозить туда туристов. «Когда поток, там сердечность
уходит», — сказала она. По словам Ольги Николаевны, такое опустошение
они уже пережили, когда сразу после их выступления на «Евровидении»
на них обрушился поток гостей и журналистов. Она предложила свой
оптимальный вариант: «Один раз в месяц у бабушек в гостях — да,
пожалуйста!»


В новом храме бабушки намерены выступать в церковном хоре
на специальном балкончике, а также по старинке давать концерты
в сельском клубе, отремонтированном сразу после их грандиозного
выступления на «Евровидении»-2012.


Пока что на окончание строительства самого храма не хватает еще
порядка 12 млн руб., сообщил журналистам Александр Серов, мастер
строительной бригады, ведущей строительство церкви. «На кирпичи у нас
хватило, мы кладку закончили, сейчас будем приступать к кровельным
работам», — сказал Серов. Дополнительная сумма потребуется
на благоустройство, обустройство крестного хода, строительство трапезной
и так далее.


По его словам, изначально планировалось полностью завершить
строительство в июле 2013 года, к празднику Святой Троицы, в честь
которой освящен будущий храм. Однако дата оказалась слишком
оптимистичная и сдать работу под ключ к этому сроку строители вряд ли
успеют.


«В любом случае мы кровельные работы и первоначальную отделку к этому
сроку закончим. Будем планировать, что, может быть, даже первая
служба уже пройдет», — сказал мастер.


Чтобы закрыть все долги перед бригадой и дать очередной толчок
для строительства, «Бурановские бабушки» решились на первый большой
концерт на родине, в столице Удмуртии.


«Денег не хватает, и мы решили, что можно сделать сольный концерт.
Тем более люди просят, и попробовать вот здесь еще сколько-то собрать
денег, чтобы уже, в конце концов, покрыть крышу. У нас пока крыши нет,
к сожалению, пока не набрали денежек. Но я надеюсь, что опять же
с помощью наших зрителей и с помощью нашей Удмуртии, это удастся нам
сделать, и мы, конечно, очень переживаем, как это все пройдет», —
сказала Туктарева.


Худрук коллектива отметила, что выступать дома «страшнее,
чем в Москве». Специально для концерта в Ижевске «Бурановские бабушки»
приготовили несколько новых номеров, обновили гардероб, а также
пригласили к участию в своем шоу близких по духу артистов.


Администратор коллектива Мария Толстухина сообщила, что в концерте
задействовано 224 человека. Около 100 энтузиастов воссоздадут флешмоб,
который они же устроили в Ижевске прошлым летом в честь «Бурановских
бабушек». Концерт состоится 21 февраля. Бабушки пообещали, если
он пройдет на ура, они обязательно будут радовать своих зрителей
в Ижевске и впредь.

 

 

Немам сад времена да преведем, али ако буде било интересовања...углавном мислим да ћете сви разумети.
    
   

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...