Jump to content

Москва: Божићнем богослужењу присуствовало око 6.000 људи


Препоручена порука

У ноћи 6.на 7.јануар, 2013.године на празник Рођења Христовог, патријарх московски и цијеле Русије Кирил служио је у саборном храму Христа Спаситеља велико повечерје и литургију Св.Василија Великог. Према Патриархшија.ру, са Његовом Светосшћу саслуживали су архиепископ истрински Арсеније, први викар Његове Светости Патријарха Московског, Епископ Сергија Солнецхногорск, старјешина Административног секретаријата Московске патријаршије, епископ подолски Тихон, председник финансијске и економске управе Московске патријаршије, епископ васкрсењски Сава, игуман Новоспаски ставропигијалног манастира, архимандрит Илиј (Ноздрин) Протојереј Михаил Рјазанцев, кључар Храма Христа Спаситеља, клирици саборног храма и свештенство Москве.

Богослужењу је присуствовало око 6.000 људи, наводи Итар-Тасс.

Директан пренос божићне литургије су преносиле телевизије "Прва", "Русија" и "Христ", као и сајтови РИА "Новости" и Патриархшија.ру. Телевизијски пренос је коментарисао професор Московског духовној академији, АК Светозарски.

извор:правмир

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...