Jump to content

"Пренаглашени" национализам у Цркви православној ?!

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

?????????

???? ???? ??????????? ??? ???? ??? ??? "????"  ???????...... dada

?????? ???? ?????? ??????? ? ???? ?????? ??? ?????? ?? ?????? ??????? ?? ?? ??????????. ?? ?? ????? ???????? ????? ???? ????? ? ?????????? ??. ? ????? ?????????, ???????, ?? ?? ?????? ???? ?? ????????, ??? ?? ??? ??????????, ???? ?? ??? ?????????? ???? ? ????????, ? ?????? ??????? ?? ?????????? ????????????. ? ?? ?? ????? ???????? ?????? ????????? ????????? ? ??? ?? ?? ???? ????? ??????? ?? ?????????????, ??? ?? ??????? ?????? ??????? ? ?????? ???????.

???? 101%  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0105cheesy.gif

БАРУХ АДОНАЈ МИ-ЦИОН ШОкХЕН јЕРУШАЛАИМ

''Благословен Господ са Сиона који живи у Јерушалаиму!''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da nece odgovoriti.

Dovoljno je samo jedan dan biti prisutan i slusati citanje Sv. Jevandjelja da shvatis da je Hristos ljubav i da nasa vera propoveda ljubav a ne oko za oko i zub za zub.

Treba da se poradi na sebi da bi mogao/la ovo shvatiti i ljubiti/oprastati neprijateljima svojim.

Nisam ni ja kompetentna bas da sad tu nesto mudrujem ali sam na pocetku, tj. BUDJENJU.

????? ?? ?? ????? ???? ???? ??????, ??? ?? ?????? ?? ????? ?? ????? ?? ?????? ??? ? ?????? ???? ????? ???????, ??? ?? ???? ??? ???? ???????, ??? ??? ????? ?????? ???. ????? ?? ????? ???? ?? ?? ???? ?? ???????? ???????? ?? ????? ?????? ?? ?? ?????? ???? ?????. ??? ????? ??????, ????????? ???????? ? ????????? ?? ?? ?????? ?? ?????? ???????? ??? ???? ??? ???????. ?? ?? ??????? ???? ????.

БАРУХ АДОНАЈ МИ-ЦИОН ШОкХЕН јЕРУШАЛАИМ

''Благословен Господ са Сиона који живи у Јерушалаиму!''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem sto si htio reci, i u pravu si zakon mi nije jaca strana, na koji god si mislio.

?????? ?? ?? ??????????? ??? ????? ?????? ????????? ? ???? (??????). ????? ?? ?? ?? ?? ???????. ???? ?????? ?? ???????????? ?? ???????????? ????? ???? ????? ??????, ? ?? ????? ?? ????. ???????? ?? ?? ?????? ?????? ????? ? ??????? ?????? ?????. ???????? ?? ????? ?? ????????? ???? ? ?????? ???????, ? ??????? ?? ??? ????? ?????? ??? ?????? ? ?????? ?? ?????????. ?????? ?? ???? ????? ????? ?????????? ???????? ?????. ?????? ??? ?? ????? ???? ''??? ?? ??? ??? ?? ???''. ??????? ??? ?? ???? ?? ????????????? ?????? ?????????. ?????? ?? ????? ???? ????? ??????. ??? ?? ???????. ?? ??? ?? ?????? ??????????, ??? ???? ??? ?? ??????? ????? ?????, ???? ?? ?????? ? ??????? ???? ?????????, ???? ?? ?????? ??? ??? ???? ? ??????, ?? ???? ?? ?? ??????? ?????? ??? ?? ??? ??? ?????????? ?????????. ???? ???? ?????? ?? ???? ?????, ??? ????? ?? ????? ???? ??? ??? ????, ?? ??? ?? ????? ???????? ??????? ?????????????? ?????? ????. ?? ??????. ???? ?? ??? ?? ?????????????? ?????.

БАРУХ АДОНАЈ МИ-ЦИОН ШОкХЕН јЕРУШАЛАИМ

''Благословен Господ са Сиона који живи у Јерушалаиму!''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zameram brate uopste. Oko za oko i zub za zub je kod nas uzrecica koja se koristi toliko a da slabo rezonujemo otkud i sta to znaci (pogotovo u vreme devedesetih). Nisam upucena sta Tora tumaci, a Stari Zavet citam jos uvek i to po prvi put, i nije moje a ni nikog drugog da osudjuje jevreje pa ni druge veroispovesti.

:drugarstvo:

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zameram brate uopste. Oko za oko i zub za zub je kod nas uzrecica koja se koristi toliko a da slabo rezonujemo otkud i sta to znaci (pogotovo u vreme devedesetih). Nisam upucena sta Tora tumaci, a Stari Zavet citam jos uvek i to po prvi put, i nije moje a ni nikog drugog da osudjuje jevreje pa ni druge veroispovesti.

:drugarstvo:

0110_hahaha

БАРУХ АДОНАЈ МИ-ЦИОН ШОкХЕН јЕРУШАЛАИМ

''Благословен Господ са Сиона који живи у Јерушалаиму!''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem sto si htio reci, i u pravu si zakon mi nije jaca strana, na koji god si mislio.

?????? ?? ?? ??????????? ??? ????? ?????? ????????? ? ???? (??????). ????? ?? ?? ?? ?? ???????. ???? ?????? ?? ???????????? ?? ???????????? ????? ???? ????? ??????, ? ?? ????? ?? ????. ???????? ?? ?? ?????? ?????? ????? ? ??????? ?????? ?????. ???????? ?? ????? ?? ????????? ???? ? ?????? ???????, ? ??????? ?? ??? ????? ?????? ??? ?????? ? ?????? ?? ?????????. ?????? ?? ???? ????? ????? ?????????? ???????? ?????.

? ????? ?? ???? , ??? ??? ????? ????????? ?? ????????? ?? ?????? ?? ?????? , ??????? ?? ??? ???? ?? ????.

:smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па јес, шта је више човек него човек?

јел сад треба да се опет поделимо по нацији, раси, и још којечим, а свим имамо црвену крв?

бах.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Гости
Guest ага пије млеко

Још један "диван" пример пренаглашеног национализма у ЦП сам чуо из уста о. Радована Биговића који једном испричао следећи случај :

Каже да је једном приликом као представник СПЦ гостовао у Америци, из неких њему познатих разлога и да је, и да му је тих дан домаћин био неки српски свештеник, наравно име не спомиње, код кога је коначио. Отац Радован, нам прича,како је све време тај свештеник спомињао своју ћерку у изразито непријатном контексту, каткад и толико вулгарном да је непристојно помена. Наиме, он се још и одрекао те јаднице из разлога зато што је она постала Јеховин сведок ! Каже о. Биговић да му је понашање српског проте још од почетка било чудно јер је прота стално понављао то.....Елем, продужава наш приповедач овог тужног догађаја, после неколико дана, сасвим случајно - а опет божијим промислом, ја сретнем "ту проклетницу" и у разговору питам је зашто је постала Јеховин сведок. Зар је могуће да поред оца свештеника одеш у секту?! Она ми искреним и тужним тоном одговори да је несретница од малена била преплашена причама које је слушала у својој кући. Наиме, каже да је њихова кућа стално била место где су се "четници" били сакупњали и где су са оцем приричали о ратовим, убијању и клању како наших тако и њиховијех (усташе, балије и комуњаре). Каже да и сада носи трауме страхова које је добила слушајући као девојчица. Слике и ноћне море од свега овога...После је срела Раселовце који су јој пружили довољно "пажње" у утехе причама о наступајућем Краљевсву бога Јехове......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ??????? ????? ?????, ???? ??? ??? ???? ?? ????? ???? ??????? ? ????.

? ?? ????? ?? ????. ????? ???????, ????? ?????, ?????? ?????.

?????, ?????? ?? ?? ?????? ?? ???????? ???? ???? ????, ?? ????? ?? ??????? ??????  crvenilo :cheesy2:

??? ???? ??? ?????? ????? ???? ???? ???? ?? ???? ???? ??????? ??? ????? ????? ???????. 0405_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

`Пренаглашени` и `негирани` национализам у православљу су, по мом мишљењу, 2 пола исте грешке. Припадност неком народу је битан део личносног идентитета. Ја то тако видим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????, ???? ?? ?? ?????? ???? ?????? ???? ????? ??? ?? ?? "???????" ???? ????????? ? ??? ?? ?? ???? ????????? ? ???????, ??????? ? ????? ???? ????? ???? ? ????????? (??????, ?????? ? ????????). ???? ?? ? ???? ???? ?????? ???????? ???? ?? ?????? ????????? ??? ?????????. ????? ? ????? ???? ?? ????? ?????...????? ?? ????? ????????? ???? ?? ??? ??????? ??????? "?????" ? ????? ??????? ? ???????????? ????????? ???? ??????......

?? ?? ??????? ? ??? ?????.

???????? ?? ???? ??? ? ????? ? ???????.

????, ??? ????? ???? ???????? ?????? ?? ???????? ????? ???????? (???? ??? ? ???? ????? ?? ????) ???? ???????????? ??????????.

Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...