Jump to content

Славарско "Господи помилуј" (ноте) из књиге Мирмекологија еп. Давида крушевачког

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Колико сам се одушевио када сам видео ове ноте! Ово Господе помилуј се пева на славама Срба са Косова и Метохије. Сећам се, ишао сам на много слава наше браће са Косова и Метохије и ово се пoје, док свако испија по мало вина из чаше, која се допуњује док сви стоје за трпезом. То певање се назива "господање", бар се тако ја сећам да се звало. Мелодија је предивна и толико ми је драга да немам речи како се лепо осећам када сам погледао ове ноте.

Ево, желео сам да поделим ово са вама. Иначе, ово је исечак из књиге Епископа крушевачког Господина Давида (Перовића) "Мирмекологија", коју ћете ускоро моћи набавити и преко вашег омиљеног православног сајта Поуке.орг


iberO8E1tTsSkN.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ја сам из Метохије и моји овако певају. Јако ми је драго због тога што је то стављено у ноте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Прото, добродошао на Поуке.

 

И моји су из Метохије, па сам често као мали дечкић "господао". Морам да признам да ми је као детету то било много смешно, али сада ми заиста срце заигра када чујем да неко зна да "господа".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја памтим нешто по души слично, само једноставније. Сећам се како је мој деда ,,Господио" за славу

 

Ево овако нешто отприлике, колико сам упамтио, а било је давно:

 

xWLjT.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,@,
 
важи, одсвираћу
 
у међувремену нашао сам ово, види између 10-25 секунди, завршетак ми звучи аутентичније и лепше од онога како сам ја упамтио (а ко су ови и одакле су не знам)
 


 


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ево оно прво:

https://docs.google.com/open?id=0B1lzFEE3sYq_MkpYeHNtUWxIVkU

ако сам омашио неку ноту - јављајте

 

и ово друго по бледом сећању

https://docs.google.com/open?id=0B1lzFEE3sYq_ODQyUjRET21DdDQ

а знам да је некако лепше ишло, ал' не могу да се сетим. Питаћу ујака кад нађем прилику, он пева то кад диже славу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...