Jump to content

Николић: Могу да помогнем око договора између СПЦ и МПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

АПОА Аутокефална Православна Охридска Архиепископија, живела!!!

Sta tu ima da zivi osim sebicne politike ? Sta te tu cini radosnim i zadovoljnim ? Cepanje Crkve Hristove ? Daj molim te, razmisli malo sire od svog dvorista !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и још горе од тога што си наброио до сада и зато моли се за мене брате.

Сви који имају иоле црквености у себи моле се за све у расколу па и за тебе.. али није поета сад и овде у томе.. можемо ми до бола да се молимо и да ВАС МОЛИМО.. али ви упорно и намерно промашујете ..намерно.. истрајавање у расколу је најгора ствар..

Великој већини ништа и не значи што нису у Цркви..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta tu ima da zivi osim sebicne politike ? Sta te tu cini radosnim i zadovoljnim ? Cepanje Crkve Hristove ? Daj molim te, razmisli malo sire od svog dvorista !

не слажем се са изјавом епископа Лаврентија да МПЦ треба да добије аутокефалност од СПЦ него мислим да аутокефална Црква у Македонији треба да постане ПОА, то је моје мишљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta tu ima da zivi osim sebicne politike ? Sta te tu cini radosnim i zadovoljnim ? Cepanje Crkve Hristove ? Daj molim te, razmisli malo sire od svog dvorista !

Не схватају они то.. то је та незрелост због које управо и нема шансе да ''мпц'' буде Црклва ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не схватају они то.. то је та незрелост због које управо и нема шансе да ''мпц'' буде Црклва ...

зато сам и написао распад за МПЦ а аутокефалност за ПОА.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не слажем се са изјавом епископа Лаврентија да МПЦ треба да добије аутокефалност од СПЦ него мислим да аутокефална Црква у Македонији треба да постане ПОА, то је моје мишљење.

Сам си рекао да човек најбоље о себи пише.. и ово показује сву зрелост вас и ''цркве'' којој ''припадате''..

Шта рећи.. треба те само пустити да што више покажеш и ко си и шта си и на тајначин најбоље репрезентујеш небулозу о којој овде говоримо...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

него мислим да аутокефална Црква у Македонији треба да постане ПОА, то је моје мишљење.

A koja je razlika ? Isti naziv ispada .

" Ako pokvari ko crkvu Božiju, pokvariće njega Bog "

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A koja je razlika ? Isti naziv ispada .

" Ako pokvari ko crkvu Božiju, pokvariće njega Bog "

сада је ПОА аутономна а ја мислим да је решење ако постане аутокефална и то ПОА а не МПЦ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sta ce time dobiti a sta izgubiti ako to ne postane ???!!!

ако постане аутокефална добија народ.....ипак живим деценијама у Македонији и знам какво је стање овде доле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добио си одговор, да са аутокефалношћу добија народ који живи у Македонији.

Ali sta dobija taj narod ?

Da li bi i sta moj narod iz Timocke eparhije dobio ukoliko bi dobio autokefalnost ? I cemu vodi to razbijanje Crkvenog jedinstva, i da li je Hristos za jedinstvo ili za cepanje Njegove Crkve, daj razmisli malo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali sta dobija taj narod ?

Da li bi i sta moj narod iz Timocke eparhije dobio ukoliko bi dobio autokefalnost ? I cemu vodi to razbijanje Crkvenog jedinstva, i da li je Hristos za jedinstvo ili za cepanje Njegove Crkve, daj razmisli malo.

Игнатије, молим те одговори ми, дали ти мислиш да ако ПОА добије аутокефалност од СПЦ то би било разбијање Црквеног јединства?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Игнатије, молим те одговори ми, дали ти мислиш да ако ПОА добије аутокефалност од СПЦ то би било разбијање Црквеног јединства?

A sta je drugo nego razbijanje ? Zar ti ne vidis da se u poslednjim decenijama radi na usitnjavanju svega zivog ( na Istoku ), kako drzava tako sada i Crkve ? Po plodovima se poznajete. Kosovo je na srpskoj krvi i muci dobilo nekakvu autokefalnost, a vi hocete takodje da na muci i znoju episkopa Jovana dobijete to isto. Neka vam je na dushi i savesti ta vasa autokefalnost.

I dalje mi nisi odgovorio sta cete kao narod dobiti sa autokefalnoscu, a sta ce Crkva od toga imati ? Hocu odgovor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...