Jump to content

Бил Клинтон у Приштини

Оцени ову тему


Препоручена порука

Постављена слика

ПРИШТИНА - Споменик Билу Клинтону у истоименом булевару (ФОТО: ФоНет/ЕПА)



ПРИШТИНА – Приштински медији данас опширно пишу о посети бившег америчког председника Била Клинтона оцењујући да је Клинтон „најзначајнији човек за слободу Косова”.

„Његова данашња посета има посебан значај јер Клинтон на Косово долази први пут од проглашења независности за коју је дао незамењив допринос”, наводи се у коментару дневника „Косова сот”.

Додаје се да ће Клинтоново име „имати посебно место у најновијој историји Косова и да он потпуно заслужује поштовање институција Косова и величанствен дочек грађана Косова”.

„Клинтон долази на Косово у тренутку када су односи Косово-САД на највишем нивоу. Он је и супруг државне секретарке Хилари Клинтон као главне особе у америчкој дипломатији која може убрзати процес признавања Косова”, наводи „Косова Сот”.

Дневник „Еxпреш” наводи да Клинтон долази трећи пут у Приштину, али да је ово први пут да посећује „Републику Косово”.

„Човек који је дао изванредан допринос за слободу Косова опет ће моћи да осети љубав Косовара”, пише дневник.

Наводи се, такође, да се посета види као поновна потврда „пријатејства народа Косова и САД”.

Долазак бившег америчког председника је главна тема свих медија данас у Приштини.

Планирано је да се у подне Клинтон састане са председником Косова Фатмиром Сејдиуом, премијером Хашимом Тачијем и председником Скупштине Јакупом Краснићијем.

После тога ће одржати говор на ванредној седници парламента, а затим присуствовати откривању споменика са његовим ликом у булевару који већ носи Клинтоново име.

Полиција Косова је саопштила да је предузела све мере за обезбеђивање Клинтона, као и да ће бити блокиране улице којим ће се кретати бивши амерички председник.


Бета

Извор

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Топло бих му препоручио да не носи часовник да не би прошао као онај ретардирани Буш...

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:cheesy2:  uze mi rec ...

1414_feel 0120_angryy https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0110_hahaha.gif 1414_feel

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...