Гости Guest - . . .- Написано Август 7, 2012 Гости Пријави Подели Написано Август 7, 2012 Разговор са српским свештеником Душаном Михајловићем ин. Јоана: Оче Душане, реците нам нешто о свом послушању. Новембра прошле године оформљена је нова епархија Српске Православне Цркве — Латиноамеричка. Пун назив ове наше епархије је — Буенос-Аријеска и Централно-Јужно-Америчка. Ова епархија обухвата огромну територију практично од Мексика до Антарктика. Овај храбри пројекат, на себе, је узео митрополит Црногорско-Приморски Амфилохије. Он је недавно посетио те области, и разговарао са исељеницима, који су тамо почели да се досељавају још крајем XVIII века. Како се код нас каже, молитве нашег митрополита су нарочито јаке. Није прошло ни два месеца од његовог повратка из Јужне Америке, а већ су се појавили први свештеници за мисију у том крају света. То су отац Бранко и отац Исаило који ће поћи у Аргентину; отац Александар, који иде у Венецуелу, и ја — одређен за мисију у Чилеу. Тако да су моментално решене само ове земље, али у плану су и остале, почевши од Кубе где већ постоји општина, која жели да пређе под јурисдикцију наше Цркве. Наставак на http://www.obitel-mi...d100076535.html Ignjatije and kron је реаговао/ла на ово 2 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Danijela Написано Август 8, 2012 Пријави Подели Написано Август 8, 2012 https://www.pouke.org/forum/topic/20319-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80-%D1%81%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B5-%D0%BA%D1%9A%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%9A/#entry684435 "Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?" sv. Ignjatije Brjančanjinov Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука